Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|

IKEA zatrudni uchodźców. Nowe miejsca pracy w Polsce

36
Podziel się:

IKEA zatrudni uchodźców. To współpraca holenderskiej firmy meblowej z Fundacją Ocalenie. Rusza płatny projekt stażowy dla uchodźczyń i uchodźców.

IKEA zatrudni uchodźców. Nowe miejsca pracy w Polsce
IKEA zatrudni uchodźców, nad wszystkim czuwa Fundacja Ocalenie (Getty Images, © 2021 Bloomberg Finance LP)

IKEA wraz z Fundacją Ocalenie przygotowała płatne staże dla uchodźców. Projekt zakłada nowe miejsca pracy dla obcokrajowców. Dziesięć osób zostanie zatrudnionych na warszawskim Targówku.

Znalezienie zatrudnienia w nowym kraju, ze słabą znajomością języka i lokalnego rynku pracy to niemal zawsze duże wyzwanie. Dodajmy do tego trudne doświadczenia uchodźcze i wszechobecne uprzedzenia i stereotypy, a robi się z tego bariera trudna do przekroczenia - pisze Fundacja Ocalenie.

Uchodźcy w warszawskim sklepie IKEA pojawią się w marcu. Staże potrwają sześć miesięcy, do sierpnia 2022 roku: - Fundacja Ocalenie będzie wspierać stażystów i stażystki w nauce polskiego oraz w odnalezieniu się w polskiej rzeczywistości - zapewnia organizacja.

Na stronie Fundacji Ocalenie pojawiła się też lista warunków jakie muszą spełniać uchodźcy, by wziąć udział w projekcie. Wśród nich są odpowiednie dokumenty poświadczające status uchodźcy czy znajomość języka polskiego na poziomie co najmniej komunikatywnym.

W trakcie trwania stażu, jego uczestnicy i uczestniczki będą korzystać z pełnego pakietu świadczeń pracowniczych oferowanych przez IKEA, oraz ze wsparcia Fundacji Ocalenie w zakresie nauki języka polskiego, porad psychologicznych, prawnych oraz pomocy ze strony mentorów i mentorek kulturowych pracujących na co dzień w warszawskim Centrum Pomocy Cudzoziemcom - czytamy na stronie organizacji.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
Iness
5 miesięcy temu
Z tego co ja wiem to IKEA jest Szwedzka. W Polsce siedzibę ma w Jankach pod Warszawą. Dlaczego tam tych nowo adaptacyjnych nabytków nie wezmą. Pod nosem dyrekcji niech się uczą. Bo się jeszcze okaże że Targówek jest nie rentowny i zredukują personel. Oczywiście wiadomo kogo zwolnią.
RuchaczTravel
5 miesięcy temu
Modelki uchodźczynie chętnie przygarnę.
PytekPytalski
5 miesięcy temu
Jestem wewnętrzym emigrantem. Czy mam u Was szanse na zatrudnienie?
P0W0DZENIA
5 miesięcy temu
Nasza bronia i odpowiedzia jest boikot
P0W0DZENIA
5 miesięcy temu
Nasza bronia i odpowiedzia jest boikot
8ee58ety
5 miesięcy temu
to jak zatrudniaja,to ja dziekuje ,nie robie zakupow tam ,
Ujwam w du
5 miesięcy temu
A to ciekawe bo jak się jest w Szwecji to już Ikea tak nie zatrudnia uchodźców chętnie.
Jacek
5 miesięcy temu
To pieniądze pójdą dla pracodawcy za zatrudnienie tzw.uchodzcy a ile będzie zarabiał ten pracownik czy będzie to wyzysk pod przykrywką pomocy bo jak będzie słaba płaca to szybko zakończy się ta praca uchodzca pojedzie dalej po euro na zachodzie.
SUZUS
5 miesięcy temu
Najpierw IKEA powinna zadać sobie pytanie. Czy uchodźcy będą chcieli pracować czy idąc za przykładem kumpi z Dojczlandu i Francji woleli będą brać socjal.
Piotrek
5 miesięcy temu
Fajna firma Ikea poważna firma dobre meble mili ludzie i super sklep ,miałem okazje gościć się w ikea i kupować dobre meble jest zadowolony..
Oki
5 miesięcy temu
Taniej siły roboczej dla poliglotów nigdy nie za wiele, a może apteka i punkt szczepień w ich charytatywność i był by na miejscu.
Mirek88
5 miesięcy temu
Niech IKEA tego nie oglasza bo cala Afryka sie do nas zjedzie
Power81
5 miesięcy temu
Muchomor i praca , to tak samo jak Rom idzie na 5 rano do pracy ,smiech na sali
kilo88
5 miesięcy temu
A domy tez im zbuduja jak w Germanii ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić