o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

IKEA zwolniła pracownika, bo cytował Biblię. Na jaw wychodzą nowe szczegóły

10
Podziel się

Pracownika Ikei zwolniono za "homofobiczny" wpis w firmowym intranecie. Tłumaczył, że cytował Biblię. Po roku śledztwa prokuratura stawia zarzuty kierowniczce.

Prokuratura stawia zarzuty kierowniczce sklepu, która zwolniła pracownika za cytowanie biblii.
Prokuratura stawia zarzuty kierowniczce sklepu, która zwolniła pracownika za cytowanie biblii. (pixabay.com)
bEhguXsR

Pracownik sklepu nie chciał brać udziału w akcji, którą Ikea nazwała "dniem solidarności z osobami LGBT". Wziął więc urlop na żądanie, a w firmowym intranecie zamieścił wymowny komentarz.

Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia - tak rozpoczął swoją internetową wypowiedź były już pracownik Ikea.

Następnie wkleił cytaty z Pisma Świętego, które przez środowisko zostały uznane za nawoływanie do przemocy wobec osób LGBT.

bEhguXsT

Pismo Święte mówi: biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich. Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich - napisał pracownik.

Firma uznała, że pracownik naruszył zasady współżycia społecznego, a jego wypowiedź miała charakter wykluczający część pracowników. Mężczyzna został zwolniony.

Pracownik faktycznie wykorzystał cytaty ze Starego Testamentu mówiące o śmierci, krwi w kontekście tego, jaki los powinien spotkać osoby homoseksualne. Wielu pracowników poruszonych tym wpisem kontaktowało się z naszym działem kadr - argumentowała spółka.

bEhguXsZ

Nie poglądy stanowiły problem, ale sposób wyrażania swoich opinii, który wyklucza inne osoby. Podobne działania podjęlibyśmy w przypadku naruszenia godności każdej innej grupy, np. katolików - dodawała.

Prokuratura miała jednak inne zdanie na ten temat.

Wpis pracownika z podaniem cytatów nie był atakiem na określoną osobę spośród współpracowników, a odpowiedzią na wcześniejsze działanie pracodawcy - poinformował Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Co więcej, śledczy uznali, że to kierowniczka złamała prawo, zwalniając pracownika. Po roku śledztwa postawiono jej zarzuty naruszenia praw pracownika. Grozi jej grzywna, kara ograniczenia wolności lub nawet 2 lata więzienia.

bEhguXta

*Co na to Ikea? *- Zapewniamy pełne wsparcie menedżerce, której w środę postawiono zarzuty w związku ze zwolnieniem pracownika sklepu IKEA w Krakowie. Udzielamy jej wszelkiej pomocy, jaka jest potrzebna - informuje w rozmowie z money.pl Aneta Gil, liderka ds. komunikacji zewnętrznej w Ikea.

Zobacz także: Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bEhguXtb

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhguXtu
KOMENTARZE
(10)
LOT
rok temu
Człowiek przytoczył tylko słowa Boga z których wynika że to Bóg będzie karał śmiercią tych co sieją zgorszenie i dopuszczają się obrzydliwości. A zatem kierowniczka i cała świta ikei która ją popiera niech wypowie wojnę Bogu skoro są tacy mocni i prawi. Chętnie zobaczyłbym rezultat tej walki. W historii była już taka Sodoma I Gomora i co po niej zostało? Nawet nie ma śladu po tym miejscu tylko woda. Naprzód ikeo w ostatnią drogę już czas.
ninka
rok temu
nie kupuje w ikei i nuigdy nie bede kupowac w sklepach łamiacych prawa człowieka i uczciwa konkurencje
8787
rok temu
Nie kupuj w Ikei i w jej POdobnych.
bEhguXtv
erty
rok temu
no to niech ikea wyśle tą kierowniczkę do jakiegoś sklepu w kraju muzułmańskim i niech tam promuje taką akcję.
BL1
rok temu
No właśnie pozbyli się jednego klienta.
realista
rok temu
He, he już tysiące lat temu nazywano rzeczy po imieniu i robiono porządek z tym co zepsute. DZIŚ DEWIANCI DOSZLI DO PIENIĘDZY I STAWIAJĄ SIĘ PONAD STWÓRCĄ.
olo
rok temu
Pomaganie przestępcom jest karalne. Mam nadzieję, że pani Gil też zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. Faszyzm w Polsce nie przejdzie.
Mariusz
rok temu
Mój ojciec zginął podczas wypadku w pracy. Pracodawca nieprzestrzegał kilkudziesięciu przepisów BHP, brak szkoleń, butów, kasku. Uszkodzona koparka bez dokumentacji i co, prokuratura po ponad roku czasu nikomu nie postawiła zarzutów a człowiek nie żyje. Powiem więcej, prokuratura tak działa żeby nie ukarać winnych. Taka "sprawiedliwość w Polsce"!!!! Nie ma znaczenia czy PIS czy PO czy inny h, układy, ukladziki, przysługi i korupcja, taka rzeczywistość.
kara
rok temu
BRAWO SĄD trzeba karać tych tęczowych odmieńców, bedzie nam jakaś ikea ludzi ustawiać i propagować zgorszenie a fujj- potem się dziwią że tylu homoseksualistów w sutannach molestuje dzieci
Jedyny
rok temu
No to jest właśnie tolerancja... dla wszystkich i dla każdego
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić