Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Ile wynosi bezrobocie w Polsce? Oto najnowsze dane

17
Podziel się:

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii opublikowało nowe dane dotyczące bezrobocia w Polsce. Niestety doszło do wzrostu stopy bezrobocia.

Ile wynosi bezrobocie w Polsce? Oto najnowsze dane
Nowe dane dot. bezrobocia w Polsce (Pxhere)

Przez relatywnie długi czas stopa bezrobocia utrzymywała się na takim samym poziomie. Od czerwca do lipca 2020 roku ten wskaźnik wynosił 6,1 proc.

Najnowsze szacunki Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii mówią o wzroście stopy bezrobocia. W grudniu szacowany wskaźnik wyniósł 6,2 proc.

Bezrobocie w Polsce. Ile osób nie ma pracy?

Wstępne dane resortu pracy wskazują na to, że liczba bezrobotnych pod koniec grudnia 2020 roku wyniosła 1,046 mln osób.

W porównaniu do końca listopada 2020 ta liczba wzrosła o 21,1 tys. osób. W analogicznym okresie 2019 roku liczba bezrobotnych zwiększyła się o 16,7 tys. osób.

Wzrost bezrobocia w grudniu 2020 r. jest zjawiskiem typowym dla końca roku i obserwowanym również w ubiegłych latach. Co ważne, w żadnym województwie wskaźnik bezrobocia nie przekroczył 11 proc., choć był silnie zróżnicowany terytorialnie. Najniższą stopę bezrobocia rejestrowanego zanotowano w wielkopolskim (3,7 proc.), a najwyższą w warmińsko-mazurskim (10,1 proc.) - informuje resort pracy.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
Thomas95
rok temu
Seniorów lepiej w to nie mieszać bo oni pracowali od początku i mieli w tamtych czasach łatwiej znaleźć prace . Teraz jest mega trudno znaleźć prace bo teraz młodzi rządzą i znajomości od których dostali prace . Lepiej trzeba się przyjrzeć polityce i to co się w ogóle dzieje . Rząd nie ma co robić z pieniędzmi więc wprowadza program Rodzina 500+ . Jest kilka rodzin którzy są mega zadowoleni bo to niby ułatwia im życie , ale spora część uważa że to jest wyjątkowo za mało . Koncerty i wydarzenia bezpośrednio z nim związane . Kto najlepiej zarabia ? Wokaliści , prezenterzy , muzycy itd. Bo taki minister finansów zapłaci grube miliony takim osobom za te koncerty które cały czas grają te same piosenki w kółko zamiast skupić się na służbie zdrowia . I to jest oburzające że cała służba zdrowia musi harować jak wół i garować przy pacjentach a im wystarczy tylko zaśpiewanie piosenek . Brawo ty . To nie jest hejt skierowany w stronę Was tylko czysta prawda . Jeśli chodzi o bezrobocie to trzeba przede wszystkim brać pod uwagę ludzi którzy na bank nie będą mieli możliwości znalezienia pracy , czyli ludzie po wyrokach którzy odsiedli swoje , ludzie bezdomni , ludzie którzy stracili prawo do wykonywania zawodu , ludzie niezarejestrowani tak jak jedna osoba w tej kwestii się wypowiadała . Ale co nas to nauczyło ? Że żyjemy w kraju gdzie dwa wyrazy mają tyle wspólnego co piernik do wiatraka . Nie po to wybieraliśmy prezydenta żeby stał się marionetką pana Jarosława Kaczyńskiego . Niestety rzeczywistość bywa brutalna .
wikary
rok temu
podajcie ilu jest bezrobotnych seniorów 55-60+.Dlaczego nie podają bezrobocia w poszczególnych rocznikach co 5-10 lat
KGB
rok temu
Więcej Ukraińców i Białorusinów przyjmijcie to będzie mniejsze bezrobocie
Barbara
rok temu
Bzdura, a ilu jest bezrobotnych nie zarejestrowanych? Wśród moich najbliższych znajomych jest 2 takie osoby i ja trzecia, wpadaja zlecenia dorywcze i przez to nie ma jak sie zarejestrowac bo trzeba by sie wyrejestrowywac i rejestrowac ponownie nawet po jednodniowym zleceniu a to szkoda zachodu, myśle, że na stałe spokojnie nie pracuje ze dwa razy wiecej osób niż oficjalnie a ludzie nie bezrobotni którzy obecnie otrzymuja okolice najnizszej krajowej to może oficjalnie nie sa bezrobotni ale i tak nie maja z czego żyć przy obecnych cenach wiec nawet jakby bezrobocie było 6% to jeszcze trzeba doliczyć ze 25% ludzi którzy obecnie zarabiaja poniżej godnosci ludzkiej.
Euro-pejczyk
rok temu
A to wy uwazacie ze jak ktos tyra za €450 na miesiac to tojest praca? Ha ha ha ha
Bynajmniej
rok temu
Liczeni są tylko pobierający zasiłki i zarejestrowani. Reszta wypada z systemu.
Mowię Ci
rok temu
Morawiecki martw się, bo będzie jeszcze gorzej.
Polakko
rok temu
Niskie bezrobocie jest utrzymywane sztucznie, ponieważ firmy, które otrzymały „tarcze” muszą trzymać pracowników aby tarcz nie musieć zwracać. Wszystko pier....nie zaraz po okresie karencji. Juz firmy zapowiadają, ze nie będą brały 2.0 - wola zwolnić niż mieć bat nad sobą przez kolejny rok. Poczekajmy do lutego/marca
aaaa
rok temu
"676 10 godz. temu Aby sprawiedliwie ocenić bezrobocie, należałoby do liczby krajowych bezrobotnych, dodać tych co wyjechali za pracą za granicę. W kraju, byli by bezrobotnymi. To ukryte bezrobocie, trzeba uczciwie to przyznać, bo dla nich rząd pracy nie załatwił. Druga sprawa, jeżeli bezrobocie wynosi tylko 6%, w jakim celu utrzymujemy kilkaset urządów pracy. Do czego ta zgraja pierdzistołków jest jeszcze potrzebna?" faktycznie te UP to kpina.
aaaa
rok temu
"ewa 1 godz. temu Plus te 2 mln co wyjechało z Polski bo nie może w tym kraju znaleźć pracy bo Ukrainiec tańszy to ile wynosi ukryte bezrobocie w tym kraju ???" totalna bzdura, mój syn miał firme instalacje elektryczne netto 6 000 a mimo to /pisze to z bólem/ wyjechał i ma 4 x tyle
ewa
rok temu
Plus te 2 mln co wyjechało z Polski bo nie może w tym kraju znaleźć pracy bo Ukrainiec tańszy to ile wynosi ukryte bezrobocie w tym kraju ???
PiS go Nepal
rok temu
Podczas wyborów odeślijcie Pis do Nepalu, Ukraińców do domu a Pobory Polakom wzrosną i bezrobocie spadnie. Morawy chce by Polak pracował za michę ryżu, to doradzał już Tuskowi.
jacku
rok temu
Za rządów Balcerowicza i innych Rycerzy Okrągłego Stołu bezrobocie wynosiło ponad 22 %.
ekonomista
rok temu
O ILE WZRASTA BEZROBOCIE W POLSCE , TO PO CO PANSTWO WYPŁACA PRZEDSIĘBIORSTWAM ZALIŁKI W TAK DUŻYCH KWITACH , KTÓRY NIE DOTRZEBUJĄ ZATRUDNIENIA PRACOWNIKÓW , A ICH ZWALNIAJĄ , CZY NIE SZKODA NA TO PUEMIEDZY I SIĘ NABIJA KISZENI CWANIAKĄ , A ONI Z WALNIAJA LUDZI , , CZY TO JEST SENS I LOGOKA . , WYDAŁO BY SIĘ ZNACZNIEJ MIEJ PIENIEDZY , JAK BY SIĘ PŁACIŁO LUDZIĄ ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH , TO BY DAŁO WIĘKSZE Z ABEZPIECZENIE LUDZIĄ I MNIEJ BY KOSZTOWAŁO PAŃSTWO . A TAK SIĘ WRZUCA PIENIĘDZY W BŁOTO I NABIJA SIĘ KISZENIE CWANIAKĄ , TAKA TO JEST PRAWDA .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić