Bogdan Kicka| 
aktualizacja 

Jak zarobić fortunę? 30-letni milioner odradza oszczędzanie

21

To pytanie, które zadają sobie ludzie na całym świecie - jak zarobić fortunę? Cóż, odpowiedzi najlepiej szukać u osób, którym już udało się tego dokonać. Tanner Chidester osiągnął status milionera jeszcze przed ukończeniem 30. roku życia. Teraz dzieli się swoimi doświadczeniami i wskazuje trzy kluczowe zasady, które pomogły mu osiągnąć sukces.

Jak zarobić fortunę? 30-letni milioner odradza oszczędzanie
Jak zarobić fortunę? (Instagram, @tanner.chidester)

Tanner Chidester został milionerem jeszcze przed ukończeniem 30. roku życia (w wieku 27 lat zarobił pierwszy milion). W młodym wieku zbudował dwa świetnie prosperujące biznesy.

Na początku Tanner Chidester zarabiał niewiele, ale później zrozumiał, że jego usługi są wartościowe. Teraz dzieli się swoimi doświadczeniami i wskazuje trzy kluczowe zasady, które pomogły mu osiągnąć sukces.

Powolną drogą do bogactwa jest oszczędzanie. Jednak o wiele łatwiej jest zarobić niż zaoszczędzić -  mówi w rozmowie z CNBC 30-letni Tanner Chidester.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mieszkanka "Złotej 44" zarabia, ale nie pracuje. Zdradza, skąd ma pieniądze!

Jak zarobić fortunę? Młody milioner daje cenne rady

  • Wyznacz konkretny cel

Chidester podkreśla, jak ważne jest ustalenie jasnego celu. Niezależnie od tego, czy chcesz zostać milionerem w ciągu dziesięciu lat, czy osiągnąć inny finansowy cel, musisz wiedzieć, ile pieniędzy musisz zarobić w ciągu roku, miesiąca i tygodnia, aby to osiągnąć. Zdaniem Chidestera, wiele osób stawia sobie ogromne cele, które ich przytłaczają, przez co nie są w stanie ich zrealizować. Kluczem jest rozbicie celu na mniejsze, łatwiejsze do osiągnięcia etapy.

  • Skoncentruj się na tym, w czym jesteś dobry

Po ustaleniu celu należy skoncentrować się na tym, w czym jesteśmy dobrzy. Chidester radzi, by wykorzystać swoje umiejętności i zamienić je w usługę, którą można sprzedać.

Może robisz najlepsze salto na świecie albo jesteś naprawdę dobry w sprzedaży książek. Znajdź jedną umiejętność, w której jesteś naprawdę świetny, opakuj to w usługę i sprzedawaj ją ludziom - radzi Chidester.

Sam Chidester od dziecka pasjonował się sportem i postanowił tworzyć spersonalizowane plany treningowe oraz dietetyczne, co zaowocowało powstaniem jego pierwszej firmy. Mimo początkowych trudności i niskich zarobków, jego pasja i zaangażowanie pozwoliły mu rozwijać biznes.

  • Poznaj swoją wartość

Kluczowym momentem w karierze Chidestera było zrozumienie własnej wartości. Początkowo sprzedawał swoje programy treningowe za 40 dolarów, ale po ukończeniu kursu biznesowego zdał sobie sprawę, że jego usługi są warte znacznie więcej.

Sprzedawałem moje programy treningowe za jakieś 40 dol. To wtedy dowiedziałem się, że ludzie zapłacą mi 1,5 tys. dol za moją usługę - wspomina Chidester.

Zaczął zarabiać od 30 do 50 tysięcy dolarów miesięcznie, a w wieku 27 lat osiągnął milion dolarów. Jego kolejnym krokiem było założenie firmy doradczej pomagającej innym przedsiębiorcom i trenerom fitness rozwijać swoje biznesy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić