Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Magdalena Nałęcz
|
aktualizacja

Jerzy Owsiak apeluje do pierwszej damy. "Pani mąż podpisał"

47
Podziel się:

Prezes WOŚP zwraca uwagę na fakt, że w polskiej geriatrii "źle się dzieje". I chce, by Agata Kornhauser Duda pomogła w rozwiązaniu tego problemu. "Dokładnie rok temu zwróciłem się z prośbą, aby Pani mąż tego nie podpisywał" - zaznacza.

Jerzy Owsiak napisał, że ma "ogromny szacunek" do rodziców pierwszej damy
Jerzy Owsiak napisał, że ma "ogromny szacunek" do rodziców pierwszej damy (PAP, Marcin Obara)

"Rok 2017 okazał się dla geriatrii fatalnym. Najpierw minister, następnie Sejm, a potem także podpis Pani męża spowodował, że geriatrię wyrzucono z sieci szpitali. Nie ma ochrony budżetowej, nie ma ochrony systemowej" - napisał Jerzy Owsiak.

Prezes WOŚP we wpisie skierowanym do Agaty Kornhauser-Dudy twierdzi, że "odbudowa i przywracanie szacunku" geriatrii, jako "ważnej" w systemie opieki zdrowotnej dziedzinie medycyny, "utknęło w martwym punkcie". "To dlatego ostatni Finał, w którym zebraliśmy rekordową sumę pieniędzy, nie był poświęcony seniorom" - dodał.

Teraz Owsiak już wie, że jest "źle". W apelu do pierwszej damy zaznacza, że "oddział geriatryczny w Szpitalu Wolskim w Warszawie, który został niemal w całości wyposażony przez naszą Fundację, będzie działać do końca marca". Co oznacza, że potrzebujących pacjentów w podeszłym miejscu zabraknie miejsca.

Zobacz także: Zobacz także: W Polsce powinno być tak jak w Rosji!

"Pani mąż podpisał, czyli geriatrię wyrzucił! Próbowałem jeszcze o tym rozmawiać z poprzednim Ministrem Zdrowia, ale powiem Pani szczerze, że był to stracony czas i drugi raz nie pójdę do niego nawet z bólem głowy" - uznał Owsiak, nawiązując do rozmowy z ministrem Konstantym Radziwiłłem.

"Swoją nonszalancją podczas naszej wizyty w Ministerstwie Zdrowia zrobił mnie i mojej żonie wielką przykrość" - zaznaczył prezes WOŚP.

Owsiak chyba nie liczy na to, że cokolwiek się zmieni. "Pomyślałem sobie – niech Pani o tym wie" - stwierdził.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(47)
mibucz
4 lata temu
Panie Jurku, czy to prawda, żę Orkiestra w przyszłym roku gra dla Szydło i jej premierów, a w szczególności dla Gowina.
Shah
4 lata temu
Nie wiem czy jak ja zwrócę się do Prezydenta to mnie wysłucha ... Prezydent Komorowski mielił miliony głosów takich jak ja lumpenobuwateli . Natomiast wytwórca witraży Owsiak wypowiada się przez publikatory na każdy temat jak jakiś rabin a adresatami jego wypowiedzi jest Prezydent a w przyszłości kto jeszcze ...?!?! Może brytyjska królowa albo Prezydent USA ?!?!
gosc
4 lata temu
Zero pokory.Wpierw obrzuca całą koalicję rządzącą i ich wyborców blotem ,a teraz skomle.Że jego Fundacja robi to i tamto , że kupuje wyposażenie . Nikt tego nie neguje tylko pamiętaj Jureczku , że na to wszystko składają się datki całego narodu, a i Ty z tego żyjesz i to całkiem , całkiem. Więc opamiętaj się i złóż sobie postanowienie noworoczne , że zaczynasz być człowiekiem . A od polityki wara bo przesiąkasz bagnem
on
4 lata temu
już jesteś Palestyńczykiem
Melon
4 lata temu
Rozliczyć Owsika.
Matm
4 lata temu
owsik to przekret i zlodziej.
obserwator !
4 lata temu
to jest parodia !/ Żeby uczyć małolatów żebrania po ulicach. A teraz to oni wpadli na pomysł i podchodzą na ulicy do starszych ludzi , po fajki ; po pieniądze ; a jak nie dasz to cię oplują i uciekają !..... Pytam co dalej !?
Babcia 85
4 lata temu
Tak wygląda eutanazja w wydaniu PiSu,a są obrońcami życia napoczętego od pierwszego dnia. Jakoś nie słychać głosu kleru potępiającego ta uchwałę,co panowie sukienkowi??? Będzie większy ruch z pogrzebami??? Natomiast jest wrzask o zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej,chory kraj i chore pomysły szurnietych polityków.
gość
4 lata temu
Co się stało owsik apeluje że mu kasy brakuje już mało w kieszeni niema za co dzieci do stanów na studia wysyłać a wy durny naród się składajcie i do puszek kasę wrzucajcie
Obłudnicy
4 lata temu
Ludzi poznaje się, między innymi, po tym, jaki stosunek mają do starych ludzi. PiS i Duda starych mają w głębokim poszanowaniu. Zapamiętajcie to im.
z
4 lata temu
coz wiekszosc ludzi starszych popiera tadzia rydzyka wiiec moze on zasponsoruje i godne leczenie
Mrówki pół v...
4 lata temu
Owsik !!!! rozlicz się z finansów to potem możemy dyskutować !
bez broszki
4 lata temu
Panie Jurku,faktycznie wiedział pan do kogo napisać...Przecież ta kobieta zobojętniała na wszystko,ciężko wystraszona czeka na pozwolenie od boskiego J.czy może oddychać,a pan pisze do niej list...Gdyby żyła Pani Maria Kaczyńska...
stary człowie...
4 lata temu
Po co geriatria? Przecież co roku jesteśmy coraz młodsi,piękniejsi,sprawniejsi.Nikt się nie starzeje,nikt nie będzie umierał.Nikt nie myśli o przyszłości.Tylko tu i teraz- liczy się dla rządzących.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić