Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Kanał Sueski znów zablokowany. Utknął kolejny statek

136
Podziel się:

Statek osiadł na mieliźnie w Kanale Sueskim, blokując dziś na krótko globalny szlak żeglugowy. Następnie został zwodowany. Do zdarzenia doszło prawie sześć miesięcy po tym, jak Ever Given został uziemiony na sześć dni w marcu.

Kanał Sueski znów zablokowany. Utknął kolejny statek
Coral Cristal (Twitter.com)

Władze Kanału Sueskiego poinformowały o kolejnym statku, który utknął na wodzie. Cała sytuacja wywołała akcję ratunkową. Cztery statki płynące z Port Saidu w kierunku Suezu zostały opóźnione, podczas gdy ekipy ratunkowe wdrapały się na statek w zachodnim odgałęzieniu kanału al-Balah.

Sky News poinformowało później, że statek Coral Crystal pod banderą Panamy, został zwodowany i ruch został wznowiony. Prawdopodobnie płynął do portu w Sudanie.

Historia się powtarza?

Zdarzenie miało miejsce sześć miesięcy po tym, jak Ever Given zaklinował się w kanale. To z kolei spowodowało sześciodniową akcję ratunkową i 42 miliardy funtów straty dla światowego handlu. Gdy kontenerowiec utknął jedna osoba zmarła, łódź ratownicza została zatopiona, a 48 statków musiało znaleźć alternatywną trasę - wokół południowego krańca Afryki, która jest znacznie dłuższa.

Później nastąpił spór o pieniądze. Statek o długości 400 m, który przewozi ładunki między Azją a Europą, był przetrzymywany w Ismalii w Egipcie przez ponad trzy miesiące podczas sporu finansowego o odszkodowanie.

Po osiągnięciu porozumienia między japońskim armatorem Shoei Kisen Kaisha Ltd a władzami kanału, kontenerowiec wznowił rejs w lipcu. Chociaż warunki umowy nie zostały ujawnione, Egipt prawdopodobnie dostał 397 milionów funtów odszkodowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(136)
Xaroslaw Babo...
9 miesięcy temu
Znowu? Cholera. Włosi tak się srali podczas drugiej wojny światowej żeby zająć po to Egipt. A mogli po prostu wpierdzielić tam całą swoją flotę :|
Madam
9 miesięcy temu
2650 Mimo ze jestem modelka to tez mnie swedzi brukselka. Obys ja przeczyscil na ruchamy.top
:-|
9 miesięcy temu
Nie nauczyli się... mogli go po trochu pogłębić gdzie trzeba a tak znowu lipa i znowu będzie placz
bez hejtu
9 miesięcy temu
Tak się składa że akurat teraz kacapki udrożniają północny szlak lodołamaczami z Azji do Europy, ale to pewnie musi być przypadek.
Przequj
9 miesięcy temu
On nie ugrzązł, tylko zawiesił się na cichym nord stream 3
Emeryt
9 miesięcy temu
"Respect" i te "rasizmy"... Ale jednak sporo rzeczy angole, francuzi itd. pobudowali na czarnym lądzie. Niektóre służą do dziś jak np. kanał sueski. Z tym, że eksploatacja i administrowanie to już nie ten poziom. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem.
Leniwe araby
9 miesięcy temu
To nie wina statków tylko leniwych Egipcjan którzy tylko doją kasę a nie pogłębiają kanału który jest spłycany przez pustynny piasek niesiony wiatrem.
Emeryt
9 miesięcy temu
Ba, projektowany był na małe parowce....
ks.Zwieracz
9 miesięcy temu
Kanał Suski... :-)))
Major
9 miesięcy temu
To juz jest stra infrmacja !!!! Statek doplynal do portu w Sudanie !!! Zator trwal 5 godzin !!!
1234
9 miesięcy temu
lata całe statki nie utykały w kanałach, a teraz patrz pan co pół roku. Dziiiiwne.
Pytam
9 miesięcy temu
A jak się ma nasz Kanał Suski na Mierzei Wiślanej?
Ewa
9 miesięcy temu
"Następnie został zwodowany". Hm... Zwodowany to został w momencie przekazania statku do eksploatacji. W razie utknięcia mógł być tylko ściągnięty z mielizny a nie "zwodowany".
ah...
9 miesięcy temu
zepchnięty z mielizny a nie zwodowany. Woduje się nowe statki na pochylni.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić