o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Robert Czykiel
|

Kinga Duda nie będzie zarabiać jako doradca? Ekspert tłumaczy

1
Podziel się

Kinga Duda już pracuje w Kancelarii Prezydenta. Córka Andrzeja Dudy, jak się okazuje, nie będzie otrzymywała za swoją pracę wynagrodzenia. To nie oznacza, że jej praca nie będzie kosztowała podatników ani grosza.

Kinga Duda nie będzie zarabiać jako doradca? Ekspert tłumaczy
Ile będzie kosztować praca Kingi Dudy? (ONS)
bDfcoQzV

Kinga Duda po skończeniu studiów prawniczych długo nie szukała pomysłu na życie. Została doradcą w Kancelarii Prezydenta, co wywołało duże poruszenie w społeczeństwie. Wiadomo jednak, że córka Andrzeja Dudy swoje obowiązki będzie wykonywać społecznie.

Praca Kingi Dudy będzie nas sporo kosztować

24-latka nie będzie zarabiać pieniędzy, ale to nie oznacza, że jej praca nie będzie generować kosztów. Szczegóły w rozmowie z FAKT24 zdradza profesor Tomasz Nałęcz, który w przeszłości był szefem doradców prezydenta Bronisława Komorowskiego.

bDfcoQzX
Nie można mówić, że jej stanowisko nas nic nie kosztuje. To bzdura. Dostaje przecież narzędzia do pracy, np. osobny sekretariat albo sekretarzy, oczywiście telefon, samochód - mówi Nałęcz w "Fakcie".

Zarzuty pod adresem prezydenta i Kingi Dudy. "Gdzie ona była, kiedy jej ojciec odczłowieczał społeczność LGBT?"

Nie wiadomo dokładnie, jakie to będą koszty. Prof. Nałęcz przyznał jedynie, że je praca będzie nas "sporo kosztować". A czym zajmuje się Kinga Duda jako doradczyni?

bDfcoQAd

Córka prezydenta jest odpowiedzialna za projekt dotyczący instytucji pokoju sędziów. W tej roli może wykorzystywać wiedzę prawniczą, którą pozyskała na studiach.

Myślę, że panią Kingę Dudę zaleje lawina korespondencji. Obywatele piszą do prezydenta setki listów, podobnie jest z doradcami, do których bezpośrednio wpływa wiele korespondencji - dodaje był współpracownik Komorowskiego.
bDfcoQAy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Tomek_09
2 tyg. temu
pokoju sędziów?
Najnowsze komentarze (1)
Tomek_09
2 tyg. temu
pokoju sędziów?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić