Komunia niczym wesele. Cena "za talerzyk"? Lepiej usiądźcie

252

Maj jest miesiącem komunii. Ci, którzy organizują pierwszokomunijne przyjęcia, muszą głębiej sięgnąć do kieszeni. Aż trudno uwierzyć w to, ile trzeba zapłacić.

Komunia niczym wesele. Cena "za talerzyk"? Lepiej usiądźcie
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Pandemiczne obostrzenia zostały zniesione, co pozwala na powrót do dużych imprez. Maj tradycyjnie upłynie pod znakiem przyjęć pierwszokomunijnych. Ile trzeba teraz wydać na organizację takich wydarzeń?

W 2018 roku badania Barometru Providenta wskazywały na to, że przeciętny koszt komunii to 3,6 tys. zł. Teraz natomiast "Super Express" podaje, że aktualnie średni koszt organizacji komunii to... 5 tys. zł.

W uśrednionych koszcie organizacji komunii (5 tys. zł.) cena tzw. "talerzyka" waha się od 120/150 zł za osobę do nawet 300/400 zł - tu naturalnie kluczowy jest prestiż i standard miejsca - spostrzega "SE".

Oferty są mocno zróżnicowane. Wspomniane źródło zauważa, że jeden z opolskich hoteli oferuje cenę 80 zł za osobę. Za takie pieniądze dostać można rosół z makaronem, a także dwie sztuki mięsa (rolada, filet, kurczak).

W Szczecinie jeden z lokali proponuje pakiet np. za 155 zł/osoba. Za takie pieniądze serwuje się zupę, danie główne, deser, ale i napoje bez ograniczeń.

Komunia 2022. Eksperci ostrzegają

Nie stać cię na wystawne przyjęcie komunijne? Lepiej dwa razy pomyśl, czy warto brać kredyt.

Jeśli kogoś nie stać na wystawne przyjęcie, a chce zaciągnąć kredyt, powinien przekalkulować realną możliwość jego spłaty. Termin uroczystości jest znany z rocznym wyprzedzeniem, co ułatwia odłożenie choćby niewielkich sum w domowym budżecie i odpowiednie zaplanowanie wydatków. Chodzi o to, by nie doprowadzić do sytuacji, kiedy jedno zobowiązanie finansowe będziemy spłacać kolejnym. Wówczas trudno będzie wyjść na prostą - zaznacza Jakub Kostecki, prezes Zarządu firmy windykacyjnej Kaczmarski Inkasso, cytowany przez prnews.pl.
Zobacz także: Zagrożenie z Naddniestrza? "Ukraina by ich zgniotła"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić