o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Koronawirus w Polsce. Rodzice masowo zwalniani po powrocie do pracy

0
Podziel się

Z powodu epidemii koronawirusa wielu rodziców przez ostatnie dwa miesiące zajmowało się dziećmi, które nie uczęszczały do szkół. W czerwcu zaczęli wracać do pracy, ale niestety nie na długo. Wielu z nich od razu otrzymało wypowiedzenia.

Najbardziej poszkodowane są osoby pracujące w handlu.
Najbardziej poszkodowane są osoby pracujące w handlu. (Getty Images)
bEBXXOLF

Osoby pracujące w handlu skarżą się, że są masowo zwalniani po powrocie do pracy. Pokazują w sieci wypowiedzenia i dzielą się swoimi historiami. Wszyscy są przekonani, że to efekt dwóch miesięcy na zasiłku opiekuńczym.

"Dziś wróciłam z opieki i takie pisemko na koniec dnia dostałam. Powiedzcie, czy u was tez dużo zwolnień dziewczyn po opiekuńczym?" - czytamy na facebooku grupy pracowników branży handlowej. Pod postem zaroiło się od komentarzy osób, które są w tej samej sytuacji.

bEBXXOLH

Wielu pracowników nie miało możliwości powrotu do pracy i musieli zostać z dziećmi. Nierzadko trwało to przez całe tygodnie. Teraz kiedy wracają, dostają wypowiedzenia. Wielu z nich słyszy, że na ich miejsce jest zastępstwo. Bezdzietne. Niektórzy c nie dostają wypowiedzenia, ale nikt nie przedłuża ich wygasającej umowy.

Zobacz także: Przekop Mierzei Wiślanej. Koronawirus nie powstrzyma inwestycji

Ekspert do spraw rynku pracy komentuje te doniesienia. Twierdzi, że niektóre osoby zostały zwolnione z innych powodów np. kryzysu finansowego firmy, a zasiłek opiekuńczy tylko odłożył to w czasie.

bEBXXOLN

Powrót do pracy po kilku tygodniach nieobecności może się wiązać ze zwolnieniem.[…]W efekcie może to być po prostu zwolnienie przesunięte w czasie. Bardzo możliwe, że taki pracownik dostałby wypowiedzenie już na starcie pandemii - mówi money.pl Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora ds. badań i analiz Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEBXXOMi
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić