Kubki z jarmarku we Wrocławiu. Ceny przyprawiają o zawroty głowy

5

Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu to wieloletnia tradycja. Od 2008 roku towarzyszy jej zwyczaj i symbol kubka w kształcie buta! Co roku jest inny, widnieje na nim data i sprzedawane są w nim gorące napoje. Jest to miły sposób na umilenie sobie zimowych wieczorów. Niestety, cena jarmarkowego gadżetu przyprawia o zawroty głowy.

Kubki z jarmarku we Wrocławiu. Ceny przyprawiają o zawroty głowy
Kubki z jarmarku bożonarodzeniowego we Wrocławiu. Ceny przyprawiają o zawrót głowy! (Getty Polskie, OLX, Gabriela, Polska Press)

Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu to świetna okazja na poczucie klimatu zbliżających się świąt. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszy już 15. kubek okolicznościowy. To już tradycja w stolicy Dolnego Śląska. Od 2008 roku można kupić kubek w kształcie buta i pić w nim gorące napoje takie jak czekolada czy grzaniec.

Kubki z Wrocławia co roku mają ten sam kształt, ale inne zdobienia i kolory. To sprawia, że kolekcjonerzy, którym udało się zgromadzić nietypowe pamiątki, poszukują brakujących butów, by wypełnić braki.

W tym roku but z jarmarku bożonarodzeniowego we Wrocławiu ma kolor niebieski. Na jego czubku widnieje rok życzenia "Wesołych Świąt".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jarmark bożonarodzeniowy w samochodzie. Oryginalny pomysł Niemców

Kubki z jarmarku we Wrocławiu. Ceny przyprawiają o zawrót głowy!

Ile kosztują jarmarkowe kubki z Wrocławia? Udając się na świąteczne wydarzenie, możemy zakupić smakowe grzańce, które kosztują 15-17 zł. Po wyborze ulubionego smaku wpłacamy dodatkowo kaucję za kubek, która wynosi 20 zł. Następnie po wypiciu zawartości ze słynnego buta możemy go zachować lub zwrócić i otrzymać pieniądze.

Podana cena kubka z jarmarku bożonarodzeniowego we Wrocławiu nie jest jeszcze bardzo wysoka. O zawrót głowy przyprawia kwota, którą trzeba zapłacić za ozdobny symbol z poprzednich edycji jarmarku. Im kubek starszy, tym z reguły droższy. W sieci nie brakuje kolekcjonerów, którzy polują na szklane buty z poprzednich lat.

Ceny kubków pożądanych przez kolekcjonerów sięgają nawet kilku tysięcy złotych. Za całe kolekcje trzeba zapłacić od 1000 do 4000 zł. W serwisie OLX.pl pojawiają się liczne oferty. Kilka kubków można upolować już od 200 zł. - Mam do sprzedania zestaw czterech bucików/kubeczków z jarmarku bożonarodzeniowego we Wrocławiu. Kubki z 2017, 2018, 2020 oraz jeden oryginalny bez roku. Stan bardzo dobry - czytamy w ogłoszeniu.

Inne ogłoszenie dotyczy bucika z 2009 roku. Za niego właścicielka chce dostać aż 450 zł. - Kolekcjonerki kubek bucik z jarmarku bożonarodzeniowego Wrocław 2009. Kubek posiada lekka skazę na rączce, była tam od nowości, brak odprysków - czytamy. Ceny buta sprzed 13 lat wahają się od 400 do nawet 600 zł.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić