Masakra! Oto cena pączków na jarmarku we Wrocławiu

Ostatnimi czasy szczególnie głośno jest o wysokich cenach, które towarzyszą mundialowi w Katarze. Nie trzeba jednak jechać na mistrzostwa świata, by musieć głębiej sięgnąć do kieszeni. Przerażające ceny pojawiły się na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu.

Jarmark Bożonarodzeniowy we WrocławiuJarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu
Źródło zdjęć: © Getty Images | Polska Press

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu wystartował już 18 listopada. Powoli to tradycyjne przedsięwzięcie się rozkręca. Codziennie rozstawiane są nowe stragany. Rokrocznie we Wrocławiu skosztować można kuchni polskiej, litewskiej, włoskiej czy mołdawskiej. W ofercie pojawiają się przeróżne słodycze, wypieki, wędliny, dżemy, alkohole i sery.

Tym razem ceny wprawiają w osłupienie. - Drogo? To zależy, co kto kupuje. Jedzenie w większości faktycznie kosztuje tyle, że nie trzeba jechać do Kataru, by doznać finansowego szoku - powiedział "Faktowi" właściciel jednego ze stoisk ze słodyczami. Chwilę później wyjaśnił, dlaczego jest tak drogo.

Za wynajęcie tej niewielkiej budki i to w nie w Rynku, ale na ulicy prowadzącej do Rynku zapłaciłem 15 tys. zł., a wiem, że inni płacą dużo więcej. Do tego dochodzi wynagrodzenie pracowników i koszt samych produktów. Żebyśmy wyszli na swoje, taniej się nie da - zapewnił.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Polacy przestają akceptować wzrost cen. Firmy będą zwalniać

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Ceny są szokująco wysokie!

Tabloid wyjaśnia, z jakimi wydatkami trzeba się liczyć podczas wizyty na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu. Okazuje się, że niewielki dzbanuszek z grzańcem to wydatek na poziomie 15 złotych. Wzmocnienie go małą ilością likieru kosztuje natomiast 4 zł.

Pajda chleba ze smalcem ma cenę 18 zł. Za kubek czerwonego barszczu zapłacisz z kolei aż 20 zł.

Mini pączki z Nutellą (5 małych sztuk) kosztują aż... 30 zł! Za gofry sprzedawcy życzą sobie od 15 do 28 zł. Za niewielką watę cukrową zapłacić należy 25 zł. Największe opakowanie (około 2,5 l) ma cenę... 40 zł!

Na tym przejawów drożyzny nie koniec. "Fakt" donosi bowiem, że za kilogram podsuszanej kiełbasy trzeba zapłacić 120 zł, a za kilogram wędzonej słoniny - 50 zł. Pierniki kosztują nawet 45 zł/sztuka, a lizaki... od 15 do 100 zł/szt.

Wybrane dla Ciebie
Napięcie w USA. Do wygrania rekordowa suma. Losowanie już 22 grudnia
Napięcie w USA. Do wygrania rekordowa suma. Losowanie już 22 grudnia
Wyniki Lotto 21.12.2025 – losowania Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Wyniki Lotto 21.12.2025 – losowania Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Jego głos znali wszyscy. Nie żyje Andrzej Bogusz
Jego głos znali wszyscy. Nie żyje Andrzej Bogusz
Ojciec Mai ujawnia. Matka Bartosza G. zniszczyła grób nastolatki
Ojciec Mai ujawnia. Matka Bartosza G. zniszczyła grób nastolatki
Śmiertelny wypadek na wyciągu. Nie żyje turysta z Niemiec
Śmiertelny wypadek na wyciągu. Nie żyje turysta z Niemiec
Podpalili mercedesa za niemal milion złotych. Sprawą zajmie się sąd
Podpalili mercedesa za niemal milion złotych. Sprawą zajmie się sąd
Odkrycie w Wielkopolsce. Znaleźli kości zwierzęce i monety
Odkrycie w Wielkopolsce. Znaleźli kości zwierzęce i monety
Sekundy od tragedii. Kierowca niemal potrącił pieszego na pasach
Sekundy od tragedii. Kierowca niemal potrącił pieszego na pasach
Nagranie z Putinem sprzed 25 lat. Tak mówił o NATO
Nagranie z Putinem sprzed 25 lat. Tak mówił o NATO
Pilny komunikat. Szukają Jakuba Wesołego
Pilny komunikat. Szukają Jakuba Wesołego
Tuż przed świętami. Norwegia zaostrza przepisy dla uchodźców
Tuż przed świętami. Norwegia zaostrza przepisy dla uchodźców
Głośne zabójstwo w USA. Zwrot w sprawie. Może uniknąć kary śmierci
Głośne zabójstwo w USA. Zwrot w sprawie. Może uniknąć kary śmierci