Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
CHE
|
aktualizacja

Lasy Państwowe doprowadziły Park Narodowy do ruiny? Miały manipulować przy konsultacjach

44
Podziel się:

Opinie na temat poszerzenia Karkonoskiego Parku Narodowego miała wypisywać jedna osoba, natomiast przedstawiciele Lasów Państwowych mieli chodzić po domach i straszyć mieszkańców.

Lasy Państwowe doprowadziły Park Narodowy do ruiny? Miały manipulować przy konsultacjach
Lasy Państwowe miały działać na szkodę Parku Narodowego (Karkonoski Park Narodowy, Facebook)

Groźby leśników i problemy Parku

Karkonoszom ma grozić dewastacja, a to wszystko z powodu budowy obwodnicy Szklarskiej Poręby. Jak podaje wrocławska "Wyborcza", mieszkańcy Michałowic (dzielnica Piechowic) walczyli o poszerzenie Karkonoskiego Parku Narodowego o tereny Cichej Doliny, Doliny Szklarki i Kamiennej oraz obszaru pod Śnieżnymi Kotłami.

Mowa o olbrzymich terenach obejmujących w sumie 1600 hektarów. Chodzi o cenną przestrzeń przyrodniczo-turystyczną, której grozi niekontrolowany rozrost zabudowy deweloperskiej, ale też budowa obwodnicy Szklarskiej Poręby.

Zobacz także: Dlaczego lasy są trendy? Sadzenie lasów jest najprostszą formą dbania o środowisko

Cała sprawa ma także drugie, niemal kryminalne dno. Leśnicy, którzy są zainteresowani dalszym wyrębem lasu mieli zdaniem "GW" straszyć mieszkańców, że po powiększeniu parku nie będą mogli spacerować po lesie i zbierać grzybów. Dyrekcja Karkonoskiego Parku Narodowego dementowała te plotki i zapewniała, że nie ograniczy wstępu na leśne szlaki.

Zdaniem dziennika również wyniki konsultacji ws. rozbudowy Parku Narodowego mogą być zmanipulowane. Przyznał to burmistrz Piechowic Jacek Kubielski. Według informacji "Wyborczej" jedna osoba wypełniała formularze, które potem były podpisywane przez mieszkańców. Burmistrz przyznaje też, że w proceder zaangażowały się osoby związane z Lasami Państwowymi.

Obwodnica i szlak turystyczny

"Wyborcza" alarmowała także o planach budowy obwodnicy w ciągu tzw. Drogi pod Reglami, z rejonu hotelu Las przez most na rzece Kamiennej. Przeciwko drodze zaprotestowali lokalni mieszkańcy.

Dewastująca góry obwodnica planowana jest niedaleko Rozdroża pod Kamieńczykiem, czyli rozwidlenia popularnych szlaków turystycznych: czerwonego (Główny Szlak Sudecki), zielonego i czarnego, a także obok Wysokiego Mostu na rzece Kamieńczyk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(44)
Tolibowski
11 miesięcy temu
Przecież w parku narodowym jest zakaz zbierania runa leśnego czyli nie straszyli a mówili prawdę. Za wstęp do PN też należy uiścić opłatę a do zwykłego lasu tylko PiS może zabronić wejścia!
Mrr
11 miesięcy temu
Lasy Państwowe za rządów PiSu wycinają co się da w całej Polsce. Puszcza Kozienicka przetrzebiona i nadal trwa wycinka. To chyba poszukiwanie kasy przez (nie)rząd
Kasia
12 miesięcy temu
Obwodnica gdziekolwiek by nie przebiegała, ma za zadanie odciążyć ruch samochodowy przez środek miasta i tym samym każda obwodnica przyczynia się do tego, że ludziom w mieście żyje się bezpieczniej, bardziej eko, powietrze jest mniej zanieczyszczone... ekolodzy skoro protestują przeciw budowie obwodnicy są przeciwko ludziom i w d... mają ich zdrowie, zwiększenie bezpieczeństwa... dla nich nardziej liczy się ślimak, motyl i porosty oraz kasa bo wiadomo że za darmo nie protestują
Tęczowy Pstrą...
12 miesięcy temu
W Lasach Państwowych siedzą pisowcy. I wszystko jasne. Nie podobały się ośmiorniczki, macie ośmiornicę.
Fawik
12 miesięcy temu
Ja tam byłem z wieczka z Będzina , polecam wajne wydoki
Fawik
12 miesięcy temu
Rafał
Juzinek
12 miesięcy temu
Lasy są bezkarnie kradzione.Wycinka jest uważana za wybryk na wódkę.
Out z Wawelu
12 miesięcy temu
Żaden dąb Bartek więcej nie urośnie, tną wszystko co nadaje się na niemiecką giełdę drewna!
leśnik w TIRz...
12 miesięcy temu
Obwodnica się nie podoba? A próbowaliście przejechać przez Szklarską Porębę TIRem? W pełni sezonu turystycznego? Nawiasem. Myślę, że wszelkie próby zaszkodzenia w jakikolwiek sposób LP spełznie na niczym. To Jedna z ostatnich dobrych i godnych zaufania firm.
Zlodzieje
12 miesięcy temu
A kiedy rozkradna powietrze .Wtenczas nas wydusza zeby wiecej mozna bylo krasc. STALINIE WSTAN POLSKA GINIE.
Prawdziwie ,t...
12 miesięcy temu
Niech lepiej ktoś powie ,czego nie doprowadzili do upadku- - ta mafia dojna i leśna . Tak wyrąbanych lasów ,puszczy i ogólnie drzewostanu...to nigdy nie było..100lat mało,by odbudować gospodarkę.
Foka
12 miesięcy temu
Wokół parków narodowych kręcą się rekiny biznesu gdyż wiedzą, że parki będą powiększane płacąc krocie za tereny przyległe. Jeśli zamiast powiększonego parku narodowego powstanie niezbędna droga to zapobiegliwi zieloni stracą krocie na wykupionych działkach - Dlatego mają powód do protestów i "przykuwania" się do wcześniej upatrzonego terenu.
Marcin23
12 miesięcy temu
Brak słów. Ten Wasz portal jest żenujący. Powołujecie się na najbardziej szmatławe pismo w Polsce. Które jeszcze nigdy nie powiedziała dobrego słowa o lasach i leśnikach. Żenada goni żenade. Blokuje Was żebyście mi się więcej nie wyświetlali.
Gajowy
12 miesięcy temu
Takie bzdury. Nawet szkoda komentarza.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić