oprac. Paweł Orlikowski| 
aktualizacja 

Lidla po wewnętrznych badaniach wycofuje partię herbatek Lord Nelson. "Zagrożenie dla zdrowia"

10

Firma Mokate i sieć Lidl wycofały ze sklepów kwestionowaną przez GIS partię produktu "Lord Nelson herbatka ziołowa w piramidkach sort. lipa 30 g". Lidl tłumaczy, że usunął ze sprzedaży produkt po swoich wewnętrznych badaniach.

Lidl wycofuje herbaty Lord Nelson serii Lipa.
Lidl wycofuje herbaty Lord Nelson serii Lipa. (GIS, Główny Inspektorat Sanitarny)

Stwierdzony w produkcie poziom alkaloidów pirolizydynowych może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów - informuje Główny Inspektorat Sanitarny. I podaje, że Mokate S.A. oraz Lidl wycofują z obrotu handlowego kwestionowaną partię produktu.

Ponadto sieć poinformowała już klientów o wycofaniu herbat poprzez umieszenie plakatu na swojej stronie internetowej oraz we wszystkich sklepach sieci. Jak zapewnia GIS, organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania produktu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Lidl w przesłanym nam oświadczeniu zwraca uwagę na "brak limitów prawnych dla wykrytych substancji, a tym samym brak nakazu monitoringu przez producentów/służby". Jednocześnie dodaje, że sieć sama zgłosiła się ze sprawą do GIS.

- Było to dobrowolne działanie Lidl Polska jako świadomego uczestnika rynku dbającego o zdrowie i bezpieczeństwo ludzi a nie nakaz inspekcji. Lidl Polska sam uruchomił procedurę wycofania już 22 marca i poinformował o tym przynależną Inspekcję Sanitarna - dodano w oświadczeniu.

Zobacz także: Obejrzyj: Nie ma szczepień, nie ma miejsca w przedszkolu

Zalecenia GIS

Główny Inspektorat Sanitarny apeluje do klientów, by nie spożywali wskazanej w komunikacie partii produktu. Numer partii: L08011940 A, pełna nazwa wycofywanego produktu to: Lord Nelson herbatka ziołowa w piramidkach sort. lipa 30 g. Producentem jest Mokate S.A.

GIS informuje, że produkt można zwrócić w każdym Lidlu. Nie trzeba okazywać paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić