Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Majątek Jacka Kurskiego robi wrażenie. Wiadomo, ile posiada prezes TVP

138
Podziel się

Wirtualna Polska ujawniła, jakim majątkiem może pochwalić się prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski. Okazuje się, że w ostatnich latach dokonał niemałych inwestycji - kupił dom za 1,5 mln zł, a także działkę za 740 tys. zł.

Majątek Jacka Kurskiego robi wrażenie. Wiadomo, ile posiada prezes TVP
Jacek Kurski, prezes TVP (Getty Images)

Majątek Jacka Kurskiego ujawnili Szymon Jadczak i Patryk Słowik z Wirtualnej Polski. Szef TVP co prawda nie publikuje oświadczeń majątkowych, ale eksperci uważają, że media mają prawo pokazać jego majątek.

Ujawnienie majątku prezesa TVP jest dopuszczalne, bowiem stoi on na czele telewizji publicznej, finansowanej ze środków publicznych. Ponadto prezes TVP jest osobą publiczną, a co się z tym wiąże, w mniejszym stopniu chroni go prawo do prywatności. W związku z tym sam fakt, że składane przez niego oświadczenie nie jest upubliczniane, nie przekreśla możliwości wskazania przez dziennikarzy składników majątku - zaznacza dr hab. Joanna Juchniewicz, konstytucjonalistka z UWM, cytowana przez wiadomosci.wp.pl.

O zarobkach Jacka Kurskiego dowiadujemy się ze sprawozdań składanych przez TVP do Krajowego Rejestru Sądowego. Serwis wirtualnemedia.pl podawał, że w 2016 roku Kurski zarobił 304 tys. zł. W 2017 roku uzyskał 333 tys. zł, z kolei w 2018 i 2019 roku nadawca ujawniał zarobki wszystkich członków zarządu łącznie - wyniosły one odpowiednio 2,18 mln zł i 811,8 tys. zł.

W lutym tego roku Adam Szłapka z KO poinformował, że Jacek Kurski zarobił w latach 2016-2020 przeszło 2,7 mln zł.

Wirtualna Polska ujawnia. Oto majątek Jacka Kurskiego

Nie wiadomo co prawda, ile prezes TVP ma pieniędzy na rachunku bankowym, ale mimo to pojawiło się sporo informacji nt. jego majątku. Wiadomo, że do prezesa TVP należy m.in. leśniczówka Danielówka pod Sztumem na Pomorzu. Ile dziś jest warta?

Lokal mieszkalny wydzielony z budynku jednorodzinnego. Budynek w atrakcyjnej turystycznie okolicy, na obszarze parku krajobrazowego. Wartość wydzielonego lokalu pomiędzy 480 000 a 600 000 zł - czytamy w raporcie urban.one.wp.pl.

Trzy kilometry od Danielówki Kurski ma jeszcze 1/6 udziału w 17,8 hektara gruntów ornych. Jaka jest wartość gruntu?

Brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, więc należy uznać, że działki są działkami rolnymi (na co wskazują zdjęcia satelitarne). Mają wartość pomiędzy 500 000 a 650 000 zł - szacują eksperci z serwisu urban.one.wp.pl (udziały Kurskiego to zatem 83-108 tys. zł).

Prezes TVP ma też nieruchomość w gdańskiej dzielnicy Piecki-Migowo. Dom ma 230 mkw., do tego działka 278 mkw.

Działka o powierzchni 278 mkw. zabudowana domem mieszkalnym o powierzchni 230 mkw. Dom w zabudowie szeregowej, cztery kondygnacje. Wartość pomiędzy 950 000 a 1 200 000 zł - wyliczają eksperci urban.one.wp.pl.

Państwo Kurscy mają również posiadłość w warszawskiej dzielnicy Wesoła. Dom zbudował i mieszkał w nim Zdzisław Ambroziak, legendarny siatkarz. Z danych zaprezentowanych przez serwis Cenatorium wynika, że Jacek Kurski kupił go za 1,5 mln zł. Miał się posiłkować kredytem hipotecznym.

Krótko po zakupie dom został gruntownie wyremontowany. Dwa lata później natomiast szef TVP kupił działkę sąsiadującą z tą posiadłością. Transakcja została sfinalizowana 3 listopada 2020 roku i opiewała na 740 tys. zł.

Łącznie Jacek Kurski jest więc właścicielem dwóch domów (w Gdańsku i w Warszawie), leśniczówki, współwłaścicielem 17,8 hektarów ziemi oraz współwłaścicielem działki w Warszawie. Łączna wartość nieruchomości, które należą do prezesa TVP, to ponad 4 miliony złotych - podkreśla serwis wiadomosci.wp.pl.

Przypomnijmy, że Jacek Kurski jest prezesem TVP SA od 8 stycznia 2016 roku. Miał drobną przerwę - pomiędzy marcem a sierpniem 2020 r. Wszystko za sprawą tego, że jego dymisja była warunkiem podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o rekompensacie abonamentowej dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(138)
wersal
6 miesięcy temu
Nie ukradł tego to nie ma się co złościć i denerwować. Każdy jak zarabia to inwestuje w dom czy mieszkanie
Smutne
6 miesięcy temu
To bogacze oni nie myślą o Ojczyźnie a o mamonie a przecież my na ziemi jesteśmy tylko gośćmi . Przysłowie na cmentarzu w Bobrujsku ( Białoruś) Przechodniu stań ,popatrz na mój proch ,ja już jestem w DOMU ty jeszcze w GOŚCIACH .
maska
7 miesięcy temu
Media się powinny wstydzić za takie artykuły, jest to wysoce niesmaczne takie wpierdzielanie się w cudze nieruchomości, zarobki i życie
Pokemon
7 miesięcy temu
wiadomo, że na kierowniczych stanowiskach się dobrze zarabia to może sobie pozwolić. nie jest to rocket sience
vurt
7 miesięcy temu
Ja mam wrażenie że media chcą po prostu kręcić jak największą afere wokół niego za wszelką cene, nie fair to jest
Ubbe
7 miesięcy temu
No na mnie nie robi wrażenia, bo to nie jest jakiś szalony majątek... ale widać że chcecie od razu ludzi nastawić przeciwko niemu
Dumel
7 miesięcy temu
To nie powinno w sumie nikogo obchodzić ile facet ma SWOJEGO zarobionego majątku
Alwina
7 miesięcy temu
Jest prezesem, ma majątek, normalna sprawa, pracuje i dobrze zarabia a czy serio trzeba ciągle o tym pisać? Nie ma innych,ciekawszych tematów?
Mirela
7 miesięcy temu
Oj ktoś sobie przypomniał i odgrzewa stary kotlet, no tragedia toż ci dopiero newsy :)
pantofel
7 miesięcy temu
Fajnie tak komuś z butami w życie wejść, powyliczać i nastawiać ludzi przeciwko niemu nie?
helochic
7 miesięcy temu
Tylko, że co to kogo obchodzi ile on ma? Nie powinno to nawet nikogo interesować
hałwa
7 miesięcy temu
A może redaktorzy się pochwalą swoim majątkiem skoro lubią tak innym wyliczać?
dodek
7 miesięcy temu
Notoryczne proby znalezienia czegoś na kurskiego są już nudne. ten majątek nie jest bóg wie jaki
arek
7 miesięcy temu
Kolejny raz to samo, nie wiadomo po co to poruszacie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić