aktualizacja 

Miliarder przyznał się, co bierze: "W niewielkiej ilości raz na 2 tygodnie"

165

Elon Musk, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, w jednym z najnowszych wywiadów zdradził, dlaczego bierze ketaminę. Dyrektor generalny Tesli zaprzeczył jej nadużywaniu. - Powinienem ją dalej brać - powiedział w programie The Don Lemon Show. Co na to lekarze?

Miliarder przyznał się, co bierze: "W niewielkiej ilości raz na 2 tygodnie"
Elon Musk (AKPA)

W wywiadzie przeprowadzonym przez byłego dziennikarza CNN Dona Lemona Elon Musk ujawnił, że ketamina pomaga mu radzić sobie z jego "negatywnym stanem".

Zażywam ketaminę, aby poprawić swoje zdrowie psychiczne - powiedział miliarder w wywiadzie wideo transmitowanym w poniedziałek, 18 marca na YouTubie.

Dodał, że "są chwile, kiedy ma coś w rodzaju negatywnego stanu chemicznego w mózgu, jak sądzę, depresji". Zaznaczył przy tym, że bierze ten lek "w niewielkiej ilości raz na dwa tygodnie".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Monika Miller ponownie uderza w Natalię Janoszek i Anetę Glam! Padły mocne słowa

Wywiadzie przyznał także, że ketaminę otrzymuje na receptę od lekarza i nie nadużywa jej. - Jeśli zażyjesz jej za dużo to nie możesz wykonywać normalnie swojej pracy, a ja pracuję bardzo dużo - zaznaczył Elon Musk

Z punktu widzenia Wall Street liczy się wykonanie pracy. Dlatego z punktu widzenia inwestorów, jeśli coś biorę, to powinienem brać to dalej - dodał.

Czym jest Ketamina?

Ketamina to wielofunkcyjny organiczny związek chemiczny, substancja psychoaktywna klasyfikowana jako dysocjant psychodeliczny, inaczej halucynogeny. Została ona po raz pierwszy zatwierdzona w 1970 roku właśnie jako środek znieczulający do stosowania przez lekarzy - zwłaszcza weterynarzy.

Od tamtego czasu wykazano, że ma silny wpływ na mózg, szczególnie u osób cierpiących na depresję - powiedział dr William Prueitt, dyrektor Programu Leczenia Ketaminą w szpitalu Silver Hill w Connecticut (USA).

Specjalista wyjaśnił że lek najlepiej sprawdza się u pacjentów z umiarkowaną lub ciężką depresją, którzy nie zareagowali na inne rodzaje leczenia lub terapii. - Ketamina działa inaczej niż tradycyjne leki przeciwdepresyjne - działa na różne neuroprzekaźniki w mózgu - powiedział.

Lekarz zaznaczył również, że nie wolno jej zażywać bez nadzoru lekarza. - Pacjenci nie powinni leczyć się na własną rękę. Ketaminę można stosować wyłącznie po odpowiedniej ocenie psychiatrycznej i badaniach lekarskich - powiedział ekspert.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Why Elon Musk uses Ketamine - The Don Lemon Show

Źródło: Fox News

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić