aktualizacja 

Podeszła do stoiska z wędlinami. Nie mogła uwierzyć własnym oczom. Ceny

530

Rekordowa inflacja i związana z nią drożyzna mocno dają się we znaki Polakom. Nasza Czytelniczka na widok cen w jednym ze stoisk z wędlinami w Warszawie wyciągnęła telefon i zrobiła zdjęcie. Pani Barbara nie mogła wprost uwierzyć, że za kilogram pasztetu z zająca trzeba zapłacić aż... 199 zł.

Podeszła do stoiska z wędlinami. Nie mogła uwierzyć własnym oczom. Ceny
Ceny wędlin na jednym ze stoisk z wędlinami w Warszawie (o2.pl)

Ogromne podwyżki cen żywności i nie tylko spędzają sen z powiek wielu Polakom. Tym razem przedstawiamy ceny wędlin na jednym ze stoisk w stolicy. Zdjęcie otrzymaliśmy od naszej czytelniczki. Pani Barbara mieszka w Warszawie. W minioną niedzielę dostała telefon od znajomych, którzy zapowiedzieli jej niespodziewaną wizytę tego samego dnia.

Pani Barbara nie była przygotowana na przyjęcie gości, dlatego wybrała się na szybkie zakupy, by mogła przygotować jakieś przekąski dla swoich gości.

Kiedy podeszłam do stoiska z wędlinami i zobaczyłam ceny, nie wierzyłam własnym oczom. Rozumiem, że są to wiejskie wyroby i być może w tych pasztetach jest więcej mięsa niż w tych za 20 zł za kg, ale niemal 200 zł za kilogram pasztetu z zająca? To trochę przesada - uważa mieszkanka Warszawy.

Pasztet z zająca - 199 zł za kilogram

Jak widzimy na wysłanym przez panią Barbarę zdjęciu, za pasztet z królika na tym stanowisku trzeba zapłacić 9,20 za 100 g, co daje 92 zł za kilogram. Pasztet z kaczki z wątróbkami kosztuje 9,90 za 100 gram, czyli 99 zł za kilogram. Najtańszy jest pasztet mięsny - 6,40 zł za 100 gram, czyli 64 zł za kilogram.

Za kiełbasę krajana trzeba zapłacić 69,90 za kilogram, za kiełbasę lisiecką z indyka 79 zł za kilogram. Najdroższy jest pasztet z zająca - kosztuje aż 19,90 za 100 gram, czyli 199 zł za kilogram.

Kogo w dzisiejszych czasach stać na takie produkty? Chyba tylko polityków - kontynuuje pani Barbara.

Warto podkreślić, że tak jak zaznaczyła to nasza Czytelniczka, są to wiejskie wyroby, które zazwyczaj są o wiele droższe niż ogólnodostępne produkty mięsne.

Dla przykładu zestawmy widoczne ceny z cenami przykładowych pasztetów z zająca, które można kupić przez Internet. I tak: na stronie leniwagospodyni.pl możemy kupić pasztet z królika. Cena to 96 zł/kilogram. Na sklepanmar.pl możemy zamówić "Pasztet z królika - foremka". Cena? 45 zł/kilogram. Również w dodomku.pl ma w ofercie pasztet. To produkt "Tradycyjne Jadło Pasztet z królika" w cenie 95,69 zł/kilogram. Na allegro.pl natomiast kupimy "PASZTET myśliwski z ZAJĄCA polskiego - domowy" w cenie 45,99/400g.

Zobacz także: Krzysztof Gawkowski alarmuje. "Wszedł program 'drożyzna+'"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić