Ojciec chrzestny oligarchów przyłapany. Zdjęcie ze sklepu na Cyprze

Nazywany ojcem chrzestnym rosyjskich oligarchów przedsiębiorca Anatolij Czubajs, który w marcu uciekł z Rosji, został przyłapany w sklepie na Cyprze. Emigracja byłego doradcy Władimira Putina była protestem przeciwko rosyjskiemu atakowi na Ukrainę.

Ojciec chrzestny oligarchów przyłapany. Zdjęcie ze sklepu na Cyprze
Anatolij Czubajs przyłapany na Cyprze (Twitter)

Media społecznościowe obiegło zdjęcie przedstawiające Anatolija Czubajsa. Rosyjski przedsiębiorca został przyłapany w jednym ze sklepów w miejscowości Limassol na Cyprze. O emigracji oligarchy było wiadomo od dawna, wcześniej jednak nie było informacji o tym, gdzie dokładnie uciekł.

Anatolij Czubajs jeszcze do niedawna był doradcą Władimira Putina ds. klimatu i zrównoważonego rozwoju. Wielokrotnie był nazywany "ojcem chrzestnym rosyjskich oligarchów". Media obiegły informacje o jego emigracji w marcu, wkrótce po brutalnej inwazji Rosji na Ukrainę, która nastąpiła 24 lutego.

Emigracja oligarchy, jak podaje agencja Bloomberga, jest protestem przeciwko rosyjskiemu atakowi na Ukrainę. Na ten powód wskazują też jego wpisy na Facebooku. Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla, pytany o wyjazd oligarchy, odpowiedział, że powodu nie zna.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dał Putinowi pracę na Kremlu

Czubajs był wicepremierem Rosji w latach 1994-1996 oraz 1997-1998. Był architektem rosyjskiej prywatyzacji z lat 90. To on dał Władimirowi Putinowi pierwszą pracę na Kremlu.

Po zakończeniu politycznej kariery został szefem zarządu rosyjskiej spółki akcyjnej United Energy System of Russia. Przedsiębiorstwo energetyczne zostało zlikwidowane w 2008 r.

Zobacz także: Rosyjski śmigłowiec bez szans. Ukraińcy użyli rosyjskiej broni
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić