Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Ojciec Rydzyk zaprasza na urodziny Radia Maryja. Co będzie się działo?

79

Już 2 grudnia odbędą się kolejne urodziny Radia Maryja. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji. Do Torunia z pewnością przybędą wierni z całej Polski, a hala widowiskowa zapełni się słuchaczami katolickiej stacji, na której czele stoi o. Tadeusz Rydzyk.

Ojciec Rydzyk zaprasza na urodziny Radia Maryja. Co będzie się działo?
Ojciec Tadeusz Rydzyk zaprasza na urodziny Radia Maryja (GETTY IMAGES, MATEUSZ WŁODARCZYK)

Uroczystości związane z 32. rocznicą powstania Radia Maryja zaplanowano na pierwszy weekend grudnia. W sobotę (2.12) słuchacze z całego kraju spotkają się w hali Arena Toruń. Co przygotowali organizatorzy?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ojciec Rydzyk emerytem? „Zależy jak on się czuje”

O godzinie 12:00 wierni wezmą udział w nabożeństwie i modlitwie różańcowej. Po zakończeniu tej części rozpocznie się występ Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze".

To prezent dla Was. Trzeba i przez kulturę działać, wysoką kulturę. Niech to będzie jak bukiet kwiatów dla Was – wszystkich współtworzących to Radio, wspólnotę Rodziny Radia Maryja - przekazał w liście do wiernych o. Tadeusz Rydzyk, który założył Radio Maryja.

Z Torunia będzie można zabrać "łaskę Bożą"

Uroczystości zakończą się kolejnymi nabożeństwami, które zaczną się o godzinie 15:00. Główna msza święta zaplanowana została na 15:30.

Niech to będą szczególnie życiowe rekolekcje dla Was. Tak umacniamy się. [...] Będzie można z Torunia zabrać łaskę Bożą, dużo pięknych przeżyć, duchowych przeżyć, ale także i coś dla ducha – jakąś dobrą książkę, pismo dobre. Będzie też oczywiście możliwość kupienia tradycyjnych pierników toruńskich. Zapraszamy Was wszystkich bardzo serdecznie! - dodał o. Rydzyk.

Przypomnijmy, że co roku w uroczystościach bierze udział ponad 15 tysięcy słuchaczy z całej Polski. W obchody urodzin aktywnie włączają się też władze państwa. W toruńskiej hali pojawiał się już m.in. Jacek Sasin, Zbigniew Ziobro, Mariusz Błaszczak.

Każde obchody okraszone są też odczytaniem listu do zgromadzonych, autorstwa prezydenta Andrzeja Dudy. W tym roku z pewnością będzie tak samo.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić