Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KB
|

Pandemia przyspiesza. 1 listopada cmentarze znowu zamknięte?

34
Podziel się

Koronawirus nie daje za wygraną. Przybywa zakażonych wariantem Delta. Zdaniem lekarzy może się więc powtórzyć scenariusz sprzed roku. Eksperci nie wykluczają, że rząd może w Święto Wszystkich Zmarłych zakazać Polakom wstępu do nekropolii w powiatach, gdzie osób zaszczepionych jest najmniej.

Pandemia przyspiesza. 1 listopada cmentarze znowu zamknięte?
W ubiegłym roku rząd zamknął bez wcześniejszej zapowiedzi cmentarze, pozbawiając dochodu wiele tysięcy osób. Później interwencyjnie skupował od nich kwiaty (money.pl, Patryk Skrzat)
bEUqKCet

Delta – nowy wariant koronawirusa - nie odpuszcza. Mimo że 14 mln Polaków przyjęło dwie dawki szczepionki, to ponad połowa Polaków wciąż nie jest zabezpieczona i liczba osób zakażonych wirusem jest już porównywalna do tej sprzed roku. W czwartek 23 września odnotowano 974 nowych przypadków. To tyle samo, co 20 września ubiegłego roku. W przyszłym tygodniu zakażonych ma być dziennie już ponad tysiąc.

Zobacz także: Dokładnie ta sama liczba zakażeń COVID-19 co rok temu. Czy radzimy sobie lepiej?

Wielu lekarzy uważa, że szczyt czwartej fali przypadnie na przełom października i listopada, czyli wtedy, gdy Polacy masowo odwiedzają groby swoich bliskich. - Tegoroczny listopad może być podobny do tego sprzed roku, przy czym pewne obostrzenia będą zjawiskami bardziej regionalnymi - powiedział w rozmowie z RMF FM epidemiolog, były wiceminister zdrowia profesor Marcin Czech.

bEUqKCev

Według prof. Czecha w powiatach, w których odsetek osób zaszczepionych jest niski (czyli osób zaszczepionych jest tylko 20-30 proc. populacji) i gdzie są duże ludzkie skupiska (np. szkoły, galerie handlowe) – sytuacja będzie najgorsza. Tam można spodziewać się przywrócenia rządowych restrykcji. Jakich?

Nie wykluczałbym scenariusza, w którym w tym samym województwie będą powiaty, w których cmentarze będą otwarte, a w sąsiednich powiatach nie, tak jak było rok temu - mówi wprost epidemiolog, cytowany przez RMF FM.

Również zdaniem prof. Adama Antczaka, pulmonologa i przewodniczącego Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, powtórki jeśli chodzi o restrykcje z ubiegłego roku w skali całego kraju raczej nie będzie. Co innego lokalnie.

bEUqKCeB

Jaki ma sens zamykanie poszczególnych powiatów, skoro ludzie i tak muszą się stale pomiędzy nimi przemieszczać? Rząd na razie nie wypowiada się na temat konkretnych rozwiązań, które będą obowiązywały.

Minister zdrowia przyjął umowną granicę - średnio tysiąc zakażeń dziennie - poniżej której w ogóle nie będzie dyskusji na temat wprowadzania obostrzeń. Jak mówił we wtorek, rząd ma pewien model dzielenia na strefy żółte, zielone i czerwone, ale "na razie to nie jest absolutnie czas na podjęcie decyzji o zaostrzaniu restrykcji".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUqKCeW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(34)
Delta
2 miesiące temu
Ja pracuje na hali niezarazilam sie do tej pory dlaczego cmetarze maja zamknąć ponoć na świeżym powietrzu nie mozna sie zarazić wiec po co to wszystko dlamnie to chore i ktoś na tym korzysta bo okres letni jest bez obostrzeń a jesien ma obostrzenia na zwykla grypę ludzie umierają po powikłaniach wiec po co takie szopki sory
Borek
2 miesiące temu
U żony w pracy niezaszczepieni poszli na kwarantannę, a zaszczepieni muszą pracować. Powód? Zaszczepiona osoba z koronką. Czy to już jest idiotyzm?
Panda
2 miesiące temu
Zamknąć nasz rząd i supermarkety a handel jest na dworze?dajcie ludziom pracować!
bEUqKCeX
Mam plan
2 miesiące temu
Ehhh
Error404
2 miesiące temu
Dobrze O2 stoi na warcie szczucia,swoje obowiązki wypełnia wzorowo.
Becia
2 miesiące temu
Widziałam mecz w telewizji , stadion zapełniony , ludzie bez maseczek , idzie ? Idzie ! A tu znowu cmentarze mają być zamknięte ? Bez przesady
Kol.matka
2 miesiące temu
Zwariowaliście czy tylko nie ma o czym pisać??! Bale na sto par, wszystko otwarte i tak ma być! A może tęsknicie za zamykaniem, choćby lasów!!!??
Iza
2 miesiące temu
Katowice pokazały swoja sile w marszu o wolność. Reszte ludzi się boi. Nie róbcie nic. To beda was szczepili do końca świata i dwa dni dłużej co 4 miesiace.
Jaka pandemia...
2 miesiące temu
Przecież ilość zachorowań i zgonów nie kwalifikuje aby nazywać to zjawisko nawet epidemią. To media i politycy mieszają nam w głowach
Jerry
2 miesiące temu
Ludzie, przestańcie robić testy! Mniej testów, mniej 'pozytywnych' wyników, mniej powodów do obostrzeń.
CNNNC
2 miesiące temu
Zeby ludzie nie mogli mrozmawiac i sie naradzac . Bolszewizm
wea
2 miesiące temu
zamknąć to powinni siebie, najlepiej w kamieniołomach.
???
2 miesiące temu
Potem zdziwienie że ludzie chcą powiesić Syntezatora
bEUqKCeP
Dziadek
2 miesiące temu
Mam to w d. gardzę tym nierządem. 1 listopada to kiedyś była rewia mody pań w futrach, potem należałp się pokazać bo Polak to katolik. Teraz nie wiem i mało mnie to obchodzi. O grób rodziców dbam i święta do tego nie potrzebuję
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić