oprac. Bartosz Goluch| 

Paweł Kukiz wstydzi się zdjęcia z Andrzejem Dudą. "Zawiódł mnie"

16

Paweł Kukiz ma duży żal do Andrzeja Dudy. Poseł Koalicji Polskiej twierdzi, że wiązał z prezydentem duże nadzieje, jednak ten je zawiódł.

Paweł Kukiz i Andrzej Duda
Paweł Kukiz i Andrzej Duda (Facebook.com)

Parlamentarzysta przypomniał wspólną fotografię, którą kilka lat temu zrobił sobie z prezydentem Dudą. "Pamiętam, ile nadziei wiązałem ze spotkaniami z Prezydentem. Gdybym wówczas wiedział, że NIC z nich nie wyniknie, to w życiu bym sobie na taką fotkę nie pozwolił, bo dziś się jej po prostu wstydzę" - czytamy na Facebooku Kukiza.

Powodem rozgoryczenia posła Koalicji Polskiej jest reforma sądownictwa. Kukiz tłumaczy, że zgadza się z koniecznością przeprowadzenia zmian w wymiarze sprawiedliwości, ale nie mogą one prowadzić do upartyjnienia sądów. Na potwierdzenie swoich słów poseł przytoczył fragmenty swoich wypowiedzi z 2017 roku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Kukiz ma żal nie tylko do prezydenta, ale również do prezesa PiS oraz ministra sprawiedliwości. "I Pan Prezydent, i minister Ziobro, i prezes Kaczyński, i wielu innych prominentnych działaczy PiS mimo co najmniej kilkudziesięciu (w tamtej kadencji) spotkań z nami, nie zrobili ani jednego kroku w kierunku Obywatelskiej kontroli nad sądami, zagwarantowanej w art. 182 Konstytucji" - pisze poseł.

Zobacz także: Zobacz też: Wdowa po Janie Szyszce oskarża PiS. Jest reakcja wicepremiera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić