oprac. Oktawian Góral| 

Pokazała paragon z Trzęsacza. Takie ceny 200 m od plaży

109

Atrakcyjna miejscowość turystyczna i dobre ceny posiłków - tak można powiedzieć o Trzęsaczu. W ostatnim czasie dostaliśmy stamtąd trzy paragony, a żaden nie był "paragonem grozy". Czyżby Trzęsacz miał pełne prawo zasłynąć nie tylko z powodu atrakcji, jaką są ruiny kościoła na osuwającym się zboczu, ale także z przyzwoitych cen?

Pokazała paragon z Trzęsacza. Takie ceny 200 m od plaży
Nasi czytelnicy pokazują paragony w Trzęsaczu (o2.pl, Wikimedia Commons)

Czytelnicy regularnie wysyłają do nas swoje "paragony grozy", które przedstawiają niebywale wysokie ceny za posiłki, które nie należą do najbardziej wyszukanych. Okazuje się jednak, że nie wszędzie musi być drogo. Na naszą platformę DziejeSię coraz częściej spływają także "paragony łagodności". Tym razem chwalicie się cenami posiłków w jednej z najpiękniejszych polskich miejscowości turystycznych.

Tanio jak w Trzęsaczu

Uwaga naszych czytelników skupiła się na Trzęsaczu. Ta urokliwa nadbałtycka wioska znana jest z ruin kościoła. Z wybudowanej w XIV wieku pośrodku wsi świątyni dziś ostała się tylko jedna ściana, która znajduje się na brzegu urwiska. Wszystko przez naturalne procesy osuwania się ziemi do morza. Atrakcja co roku przyciąga do miejscowości tysiące turystów. A ci muszą gdzieś jeść!

Okazuje się, że w Trzęsaczu aż zatrzęsło się od "paragonów łagodności". Czytelnicy wskazują, że ceny posiłków są niezwykle niskie i przystępne na kieszeń każdego turysty. A co najważniejsze - aby najeść się do syta i nie przepłacić wcale nie trzeba błądzić po kurorcie, ponieważ restauracje z takimi cenami znajdują się zaledwie 200 metrów od plaży! Ponadto wiele osób zwraca uwagę w bezpośredniej okolicy plaży znajdują się liczne stragany, są też knajpki, gdzie można zjeść w "normalnych cenach".

Jedna z naszych czytelniczek przekazała nam taki paragon:

Jak wynika z załączonego dokumentu, za dwa przysmaki drobiowe oraz talerz wieprzowego gulaszu, czyli za obiad dla 3 osób zapłaciła zaledwie 50 złotych! Oznacza to niecałe 17 zł za posiłek dla jednej osoby. Można? Można!

W Trzęsaczu takie ceny to nie wyjątek

Naszej czytelniczce wtóruje inna, która również postanowiła przesłać do nas zdjęcia zarówno paragonu, jak i swojego posiłku:

Tu również Trzęsacz... 200 m od plaży. Pyszna rybka i nie drogo - napisała.

Okazuje się, że dwa pokaźnych rozmiarów łososie z pieca oraz danie z kurczaka zapłaciła niecałe 80 zł. Biorąc pod uwagę ceny ryby, jaką wybrała czytelniczka, to naprawdę niewielka kwota.

Czy Trzęsacz stanie się stolicą niskich wakacyjnych cen? Wiele na to wskazuje. Jeżeli nadal zastanawiasz się, gdzie spędzić tegoroczny urlop, to może warto pomyśleć o tej urokliwej wiosce z pięknymi zabytkami i "paragonami łagodności"?

W wakacje ruszyliśmy z akcją #pokażparagon. Wysyłajcie nam swoje "paragony grozy" lub "paragony łagodności". Piszcie do nas przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić