Porównała ceny jaj teraz i 10 dni temu. Klientkę Lidla zamurowało

18

Niebywałe, co się stało z ceną jaj w popularnych sieci w ciągu dziesięciu dni! Jedna z polskich titkoterek zaobserwowała, że wzrosła aż o 1,50 zł. To zmiana sięgająca 25 proc.

Porównała ceny jaj teraz i 10 dni temu. Klientkę Lidla zamurowało
Jaja - zdj. ilustracyjne (Pixabay)

Sprawę jako pierwszy nagłośnił portal money.pl. O podwyżce cen publicznie poinformowała natomiast "Beata od Oszczędzania", której kanał na TikToku "mojenawierzchu" śledzi prawie 25 tys. osób.

Kobieta podzieliła się niepokojącą obserwacją. Dotyczy ona cen jaj w Lidlu.

Tiktokerka porównała dwa paragony. 6 września cena wytłaczanki wynosiła 5,99 zł, a 16 września za ten sam produkt zapłaciła już 7,49 zł.

I wtedy nie były w żadnej promocji, ani nic. Taka regularna cena. A dziś o 1,50 zł drożej - zaznaczyła pani Beata.

Podwyżka cen jaj - zawirowania i decyzja KE

Money.pl wyjaśnia, że podwyżki cen jaj powinniśmy się spodziewać m.in. w związku z "zawirowaniami na rynkach zagranicznych". Wpływ na taką sytuację ma też decyzja Komisji Europejskiej.

Chodzi o zakaz chowu klatkowego w całej Unii Europejskiej. Zacznie on wchodzić w życie od 2027 roku, co doprowadzi do tego, że na półkach sklepowych nie znajdziemy już tanich jaj. Do obrotu wprowadzane będą wyłącznie droższe jaja ściółkowe, z wolnego wybiegu lub ekologiczne.

Klientka w szoku. Lidl reaguje

Na alarm tiktokerki zareagowała przedstawicielka Lidla. Przesłała nam krótkie oświadczenie sieci, w którym możemy przeczytać, że Lidl zawsze zapewnia "niskie, atrakcyjne ceny, co potwierdza Raport ASM Koszyk Zakupowy za lipiec 2021 r. - odnotowaliśmy największy spadek cen (-5,78 proc)".

Aktualna cena jaj klasy M 10 sztuk wynosi 5,99 zł, jaj klasy L 10 sztuk – 6,99 zł. Jednocześnie podkreślamy, że wszystkie jaja dostępne w naszych sklepach pochodzą od polskich dostawców oraz posiadają oznaczenie "Produkt polski" - poinformowano.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić