Porównała ceny we Włoszech i w Polsce. Niebywałe!

71

Pizza, spaghetti, dobre wino, słońce i modne ubrania - to myślimy gdy ktoś rzuca hasło "Włochy". A jaka jest prawda? Że rzecz jasna, jest to wszystko. I to w dodatku dużo, dużo tańsze niż w Polsce. Tiktokerka właśnie pokazała dowody.

Porównała ceny we Włoszech i w Polsce. Niebywałe!
Neapol, zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Na TikToku jest mnóstwo filmików dotyczących podróży. Często swoje nagrania publikują również osoby, które wyjechały z Polski i zamieszkały na drugim końcu świata, skąd pokazują lokalne zwyczaje.

Ceny w Polsce i we Włoszech

Nietrudno jest również znaleźć wideo, z którego można dowiedzieć się, jaka jest sytuacja z cenami

Jedną z popularnych podróżniczek-tiktokerek jest Anna Sadowska. Kobieta ma już niemal sto tysięcy obserwujących, a w serwisie publikuje porady dotyczące podróżowania.

Jakiś czas temu wstawiła w serwisie filmik, na którym pokazuje ceny popularnych smakołyków we Włoszech. Okazuje się, że wychodzi znacznie taniej niż w Polsce...

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Z filmiku dowiadujemy się, że restauracje i kawiarnie w Neapolu oferują pyszne rzeczy za dosłownie kilka euro. Aromatyczną włoską kawę możemy dostać już za 1 euro, czyli niespełna 5 zł. Dla porównania w Warszawie - jest to 12 zł.

Pizzę zjemy już za 3,5 euro, czyli niespełna 16 zł. W Warszawie ceny zaczynają się od 25 zł. Kieliszek aperolu to z kolei koszt między 2-4 euro czyli 9-18 zł, podczas gdy knajpy w naszej rodzimej stolicy życzą sobie za drinka najczęściej ok 25 zł. Albo i więcej.

Możemy też zjeść bardzo dobry makaron z owocami morza już za 8 euro, czyli 36 zł. U nas taki rarytas kosztuje między 45 a 60 zł.

Nic tylko jechać do Neapolu. Bo w Polsce jest "jakby luksusowo"... Przynajmniej jeśli chodzi o ceny.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić