Przelała fortunę "żołnierzowi". Koszmarny finał

123

Mieszkanka województwa lubelskiego straciła blisko 130 tys. zł. To efekt łatwowierności - dała się namówić "żołnierzowi służącemu w Syrii" na przesłanie kart podarunkowych i pieniędzy, ale i na wzięcie pożyczki.

Przelała fortunę "żołnierzowi". Koszmarny finał
Przelała niemal 130 000 zł dla żołnierza w Syrii (lubelska.policja.gov.pl)

Mieszkanka województwa lubelskiego skontaktowała się z kraśnicką komendą, by złożyć zawiadomienie o oszustwie. Okazało się, że poznała w sieci mężczyznę podającego się za żołnierza służącego w Syrii.

Zaczęła pisać z nim na komunikatorze, gdzie przekonał ją do tego, żeby przekazywała mu cyfrowe karty podarunkowe na różne potrzeby - czytamy na stronie internetowej lubelska.policja.gov.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Edyta Herbuś o nowej edycji TzG. Sama otrzymała propozycję udziału, ale z niej nie skorzystała.

Później komunikował się z nią z zagranicznych numerów. Namówił do kilku przelewów w kwocie kilku i kilkudziesięciu tysięcy złotych na różne konta. To właśnie dla niego wzięła pożyczkę na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Łącznie kobieta straciła niemal 130 tysięcy złotych. Kiedy odmówiła kolejnego przelewu, zaczął ją szantażować, wtedy zrozumiała, że to oszustwo i zgłosiła sprawę na policję - przekazali mundurowi.

Kolejne oszustwo. Policjanci apelują

W obliczu tego zdarzenia lubelscy policjanci wystosowali bardzo ważny apel.

To już nie pierwsza tego typu sprawa, którą zajmują się nasi policjanci. Kolejny raz apelujemy o rozsądek przy nawiązywaniu kontaktów w Internecie. Metoda wykorzystana przez oszustów już wiele razy przyczyniła się do utraty środków finansowych przez oszukane osoby. Nie wysyłajmy pieniędzy ludziom, których tak naprawdę nie znamy - apelują na swojej stronie internetowej.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić