Rewolucja w 500 plus? Sensacyjne wieści!

47

Sporo emocji wywołuje wątek świadczenia wychowawczego 500 plus. Nie brakuje głosów, że poziom wsparcia powinien być zdecydowanie wyższy. Czy ostatecznie PiS zdecyduje się na zmiany w jednym ze swoich najważniejszych programów?

Rewolucja w 500 plus? Sensacyjne wieści!
Rodzina (Adobe Stock)

Program socjalny 500 plus został wprowadzony w 2016 roku. Wówczas był on ważniejszym składnikiem budżetów domowych niż obecnie. Wszystko za sprawą tego, że siła nabywcza świadczenia mocno spadła. Dzisiaj powinniśmy mówić o 350 plus.

Pojawia się coraz więcej głosów, że powinno dojść do waloryzacji świadczenia. Taka decyzja mogłaby zostać ogłoszona na przykład przed wyborami w 2023 roku.

Z czymś do wyborów musimy pójść. 500 plus jest warte coraz mniej i trzeba zamienić 500 plus na 800 plus. W rządzie jest to mocno rozważane - przekazał "Super Expressowi" ważny polityk PiS.

Prezes PiS o waloryzacji 500 plus

Plany zakładające podwyższenie świadczenia w trakcie weekendowej wizyty w Częstochowie potwierdzał Jarosław Kaczyński. - Myśli się o jakichś rewaloryzacjach (500 plus - dop. red.), ale nie mogę w tej chwili niczego obiecywać - zaznaczał lider PiS.

Natomiast wiadomo już, że to samo nie zadziałało - dodawał, przyznając tym samym, że program nie poprawił dzietności w naszym kraju.

Do potencjalnego podniesienia 500 plus odniosła się politolożka z Uniwersytetu Warszawskiego. - Decyzja o podwyższeniu świadczenia ma z jednej strony pozyskać dla PiS nowych wyborców, bo 30-proc. poparcie nie jest wystarczające, a z drugiej utrzymać obecny elektorat, który ucierpiał przez inflację - przekazała w rozmowie z "SE" dr Ewa Marciniak.

Zobacz także: Jeńcy wojenni w Rosji. Wzięli go za "brytyjskiego szpiega". Słuch po nim zaginął
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić