aktualizacja 

Rosjanin pokazał, co piszą o domach Polaków. Zazdrość aż się wylewa

Czego Rosjanie zazdroszczą Polakom? Czystej klatki schodowej i... mebli z IKEA. Dziwi ich za to salon połączony z kuchnią i drogie, europejskie remonty. O polskim mieszkalnictwie z którym ciągle Rosjanie porównują swoje bloki opowiedział bloger Wiaczesław Zatruski. Niektóre spostrzeżenia są zadziwiające.

Rosjanin pokazał, co piszą o domach Polaków. Zazdrość aż się wylewa
Rosjanie porównują swoje mieszkania i zazdroszczą Polakom (YouTube, Wiaczesław Zarutski)

Jak to możliwe, że Polacy mają meble z IKEA? I dlaczego stać ich na drogie remonty?

Takie pytania pojawiły się w rosyjskich mediach za sprawą artykułu, którego autor porównuje mieszkania w Polsce i Rosji.

O tym, co najbardziej zdziwiło Rosjanina w polskim mieszkalnictwie i czego zazdrości Polakom, opowiedział w swoim nagraniu Wiaczesław Zatruski, który przytacza i wyśmiewa artykuł, który ukazał się w mediach w kraju Putina.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mieszkanka "Złotej 44" mówi o czynszu, zarobkach i społeczności bogatych sąsiadów

Autor przytoczonego przez Zatruskiego artykułu zarzeka się, że był w Warszawie i na tej podstawie porównuje typowe polskie bloki do tych wybudowanych w Rosji.

Autor pokazuje, jak umeblowane są mieszkania zwykłych polskich robotników i tłumaczy, dlaczego narzekanie na rosyjskie budynki powinno być grzechem - mówi Zatruski.

A dalej wymienia co najbardziej zdziwiło Rosjanina i jak opisał to w swoim tekście. Nie da się ukryć, że momentami porównywanie się podszyte jest zwykłą zazdrością.

Polacy mają meble z IKEA. Jak to możliwe? To po prostu powinno być za drogie dla Polaków. Rosjanie tak nie mieszkają! - naśmiewa się mieszkający w Polsce youtuber.

W Polsce są dwa wyjścia, a w Rosji zawsze jest tylko jedno.

Potem podaje, jak rosyjskiego "dziennikarza" dziwi łączenie kuchni z salonem oraz kolorowe bloki, w których: "nie ma żadnych śmieci, nie ma żadnych graffiti i nie ma butelek piwa lub z wódki".

To, co zdaniem autora porównawczego materiału upodabnia do siebie mieszkania w obu krajach, to toaleta połączona z łazienką czy wciąż obecne meblościanki.

Co jest z tymi Rosjanami? Po co oni ciągle się porównują? - zastanawia się jedna z komentujących filmik internautek.
Zobacz także: Rosjanin zazdrosny o mieszkania Polaków
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić