o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Rosjanie wchodzą do Polski. Na razie chcą przejąć Częstochowę

91
Podziel się

Rosyjska sieć sklepów Mere w końcu wchodzi do Polski. Ich pierwszy market powstanie w Częstochowie. Jak pisze portal finanse.wp.pl, przed sklepem już widać szyld sieci, a w markecie pojawiły się towary. Jak zapowiadają Rosjanie, w Polsce powstać ma 105 takich sklepów.

Rosjanie wchodzą do Polski. Na razie chcą przejąć Częstochowę
(Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0)
bDoOzIIB

Sieć Mere jest niezwykle popularna w Rosji. Dlaczego? Wszystko przez to, że oferują produkty w niezwykle atrakcyjnych cenach. Jednak coś za coś. Aby zminimalizować koszty, produkty wystawione są na paletach, a wnętrza sklepów są bardzo surowe, pozbawione zbędnych źródeł światła i dekoracji.

Rosja poległa z Niemcami

Podobne plany ekspansji Rosjanie mieli w Niemczech. Przed otwarciem pierwszej placówki gazety pisały, że "ceny będą tam tak niskie, że aż dziwne". Ostatecznie pierwszy market w Niemczech został otwarty 29 stycznia 2019 r. w Lipsku. Rosyjska sieć miała się skupić przede wszystkim na wschodzie kraju. Tam dyskontów jest ciągle mniej niż w byłym RFN, a zarobki są ciągle zdecydowanie niższe niż na zachodzie Niemiec.

bDoOzIID

W sumie u naszych sąsiadów również miało powstać ponad 100 sklepów, alejak sprawdzili dziennikarze finanse.wp.pl, na razie ekspansji sieci Mere nie widać. Sklepów jak nie było, tak nie ma.

bDoOzIJe
KOMENTARZE
(91)
bajabongo
4 miesiące temu
To tylko pokazuje jak ubożeje duża część społeczeństwa.
Maciej
4 miesiące temu
Co na to Pan Patryk Jaki? Co Antoni??
Zbyszek
4 miesiące temu
Mniej pstrych i plastikowych opakowań to lepsza ekologia.
bDoOzIJf
Ote
4 miesiące temu
Dino i Polo market to Polskie sklepy. Promować co polskie bo nic z nas nie będzie za nie długo. Wspierać polską gospodarkę i polskich przedsiębiorców !
przezorny
4 miesiące temu
Najwyższa pora przywrócić naukę języka rosyjskiego w szkołach.
Najnowsze komentarze (91)
Paweł
4 miesiące temu
To nie jest rosyjska sieć. Właściciel jest z Izraela. Dlaczego autor wprowadza w błąd czytelników???
Igor
4 miesiące temu
Wychodzimy nie tylko z Unii, ale także z Europy. Drobnymi kroczkami kierujemy się do Rosji alb dalej
Roberto63
4 miesiące temu
Witam , proponuje negującym wszystko co rosyjskie choć jedna wycieczkę do tego kraju aby przekonać się jak tam jest naprawde . Pracuje w Rosji od 12-stu lat wiem ze najpierw trzeba cokolwiek zobaczyć , spróbować , zwiedzić aby tylkonegowac . Pozdrawiam Robert
Kasia
4 miesiące temu
Ooo to sie uciesza zwolennicy takiej byle jakiej sprzedaży. Tak bylo w biedronce i jakos, choc to nie logiczne ale sie wielu ludziom podobalo. Złe oswietlenie pomagalo ukryc to co do ukrycia bylo a ludzie sie cieszyli. Wielu polaków lubi taki bajzel w sklepie. Niech sie ciesza. Dla kazdego cos milego ha ha. A swoja droga w handlu mamy całą europe tylko polskich sklepów jest najmniej. Jakos tutaj o tradycji nikt nie mówi. A mielismy naprawde dobre produkty kiedys. Ale o kościelnej nie naszej tradycji co chwile slychac. Ciekawe zjawisko i ciekay kraj.
Marek 🐬
4 miesiące temu
Lepiej uważać na towar z takich sklepów , należy je przede wszystkim badać na szkodliwość w różnych kierunkach ,bo z doświadczenia wiadomo że co tanie zwłaszcza jeśli chodzi o żywność nie zawsze jest zdrowe, aby tanie nie okazało się drogie jak będziemy musieli wydać na lekarza ,zdrowie ludzkie jest najważniejsze i nie do oszacowania 🐬
Juliusz
4 miesiące temu
Zaraz zaraz jak ogląda się filmiki z Rosji to można zauważyć np.zachodnie stacje benzynowe oraz np. fast foody.Jak to możliwe że tak nastawiona negatywnie na zachód Rosją na coś takiego sobie pozwoliła? Ludzie nie dajmy się napuszczać jeżeli mogą i chcą niech oni prowadzą interesy w Polsce płacąc w naszym kraju podatki i dając pracę Polakom.My też powinniśmy razem z nimi handlować bo to ogromny rynek zbytu ale wiem że "rusek"jest bee bo Katyń oficerowie itd a Niemiec jest w Unii lepszy choć tępił nas jak muchy i oficjalnie ile 6 milionów??? oraz zniszczyli naszą ojczyznęw rozpierduche.Ocztwiscue Nas napuszczać się na rzw Ruska a wszyscy z nimi robią interesy łącznie z USA -militarne
Polak mały
4 miesiące temu
Co za kretyński artykuł, szkoda, że nie napisali Federacja Rosyjska atakuję Częstochowę.
Radek
4 miesiące temu
Сделано в Советском Союзе Kiedyś niektóre z tych rzeczy były nawet nawet. Mówię o przemysłowych. Jak będzie z tymi artykułami z cyklu Сделано в России pożyjemy zobaczymy. Jak będą uczciwie przebadane, dobre, zdrowe i tanie, to nie widzę przeciwwskazań aby kupować. A czy towar wezmę z palety czy z ciasnej półki, takiej że przy okazji spada słoik obok, to nie ma znaczenia.
bDoOzIIX
Jar
4 miesiące temu
To postęp. Siłą Krym zabrali a teraz czas na Polskę 🤣
Ormianin
4 miesiące temu
Pis zbliża się do putina. Jest to BARDZO niebezpieczne. Do ruskiego sklepu nigdy w życiu
masc
4 miesiące temu
Dla wyborców Prezydenta w sam raz.
Ciapaty
4 miesiące temu
Do tych co tak pragną Europy wyjedzcie że Europa już do was plynie😬
aaf
4 miesiące temu
Jakość tego jedzenia też jest tragiczna, Rosjanie chyba chcą wytruć Polaków.
Tomasz
4 miesiące temu
Nie wróżę im wielkiego powodzenia!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić