Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Siostra Chmielewska do Polaków. "System przewiduje wasz koniec w wieku 72 lat"

437
Podziel się:

72-letnia kobieta nie dostawała emerytury przez dwa miesiące, bo ZUS tak po prostu uznał ją za zmarłą - donosi na Facebooku s. Małgorzata Chmielewska ze Wspólnoty "Chleb Życia". "Jeśli tak traktujemy siebie nawzajem, to czy dziwi to, co się dzieje na polsko-białoruskiej granicy?" - pyta siostra.

Siostra Chmielewska do Polaków. "System przewiduje wasz koniec w wieku 72 lat"
Siostra Chmielewska zamieściła na Facebooku poruszający post (Facebook)

Przełożona katolickiej wspólnoty "Chleb Życia" po raz kolejny zabrała głos w sprawie aktualnych wydarzeń w naszym kraju. W najnowszym poście na Facebooku s. Małgorzata Chmielewska na przykładzie konkretnych przypadków opisała traktowanie w Polsce osób starszych i porównała je do sytuacji, która ma miejsce na granicy polsko-białoruskiej.

"Na własny koszt i własną odpowiedzialność"

Siostra przytoczyła historię mieszkanki wspólnotowego domu pomocy w Zochcinie, która przez dwa miesiące nie dostała emerytury. W końcu jednemu z księży ze wspólnoty udało się dodzwonić do ZUS-u, gdzie dowiedział się, że kobietę uznano za... zmarłą.

Osoby 70+ plus - uwaga. System przewiduje wasz koniec w wieku 72 lat. Dalsze życie na własny koszt i własną odpowiedzialność - napisała siostra Chmielewska.

Przełożona wspólnoty dodała, że znajomy księdza napisał do niego, że jego ojciec miał podobną sytuacją. "ZUS kazał tacie osobiście przyjść i udowodnić, że żyje. Muszę uważać, bo mi wcale niedługo do tego wieku" - stwierdziła siostra.

Na swoim blogu siostra wspomniała także o innej mieszkance Zochcina, osobie niepełnosprawnej, która przez kilka miesięcy nie dostawała zasiłku stałego. Jak się okazało, jej pomoc społeczna straciła pewność, że kobieta nadal mieszka w domu pomocy. "Wystarczyło zadzwonić, ale po co? Lepiej stracić pewność i przyoszczędzić - kwituje s. Chmielewska".

Jeśli tak traktujemy siebie nawzajem, to czy dziwi to, co się dzieje na polsko-białoruskiej granicy? Mnie nie dziwi. Choć oczywiście dziwi, bo okrucieństwo, bezduszność, obojętność na cierpienie bliźniego - w każdym wydaniu - musi pozostać czymś nienormalnym. Inaczej zginiemy. Każdy z nas i wszyscy razem - napisała s. Małgorzata.
Zobacz także: Migranci pobici przez chorwacką policję. Pałkami przeganiano ludzi z granicy Unii Europejskiej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(437)
polka
12 miesięcy temu
siostra małgorzata POWINNA kierować się sercem i to jest zrozumiałe , ale rząd polski jest od tego aby nam polakom zapewnić bezpieczeństwo i dlatego decyzje które podejmuje nie zawsze idą w parze z porywem serca i tak powinno być
gość
12 miesięcy temu
A dlaczego miłosierni mają być tylko Polacy, ci "biedni" ludzie na granicy są po białoruskiej stronie i to ich, Białorusinów zmartwienie, nasze, to ich nie przepuścić!
gosia
12 miesięcy temu
Siostra Małgorzata Chmielewska powinna dostać Pokojową Nagrodę Nobla za swoją działalność
X300
12 miesięcy temu
Droga siostro, do naszego kraju można przyjechać legalnie i tutaj pracować na tak zwany chleb życia aby uczciwie żyć z pracy swoich rąk.
?????
12 miesięcy temu
a Jarek ile ma lat??
Belfer
12 miesięcy temu
SIOSTRA Chmielewska nie jest siostrą zakonną tylko prywatnego Stowarzyszenia. Dokładnie tak jak napisał Andru
Belfer
12 miesięcy temu
To nie system decyduje o naszym końcu, tylko sam Pan Bóg. Słyszała siostra, że jest Bóg???? To siostra przebrała się za zakonnice i znów mąci jak Tusk. Pewnie jest jego zwolenniczką? Modlić się do Pana Boga a nie siać Peowską propagandę
NORMALNY
12 miesięcy temu
Jak by siostra wpuściła chętnych na przejście polskiej granicy to nie tylko ona ale i ja nie dostał bym emerytury. A dostali by socjal na poziomie europejskiej liczne rodziny imigrantów. PEWNIE NA TO ZAPRACOWALI BY PRZECHODZĄC NASZĄ GRANICĘ.
lep
12 miesięcy temu
72 lata lub co najwyżej 5 lat po szczepieniu
Tom
12 miesięcy temu
A czyja to siostra?Nie znam jej.
jak ładnie
12 miesięcy temu
zestawione: błąd urzędnika ZUS z sytuacją na granicy. Co ma piernik do wiatraka?
lypszy
12 miesięcy temu
ta siostra to z nowego zakonu TV Nienawiść
mojsze rancwa...
12 miesięcy temu
powiedziała co wiedziała i co? żyje się dalej
wierzę w BOGA...
12 miesięcy temu
SIOSTRO !!!! ale te zale to do LUDZI--NIE DO RZĄDU !!! a swoja droga PLUCIE na rząd i KRAJ co PŁACI WAM SKŁADKI i POTEM EMERYTURY ?/z naszych podatków !!!/ TO NIEWDZIĘCZNOŚĆ i... BEZMYSLNOŚĆ../żyjecie jak pączki w maśle zbyt często BEZREFLEKSYJNIE TRAKTUJĄC EWANGELIĘ !!!!/
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić