Thermomix "tańczy" na blacie. Firma reaguje

54

Thermomix - jak powszechnie wiadomo - zdecydowanie nie należy do tanich sprzętów. Za to urządzenie trzeba zapłacić około 6 tys. zł. Tymczasem okazuje się, że nie jest ono perfekcyjnie dopracowane. Na Thermomiksa skarży się coraz więcej użytkowników. W czym tkwi problem?

Thermomix "tańczy" na blacie. Firma reaguje
Thermomix (Getty Images, Cristina Arias)

Thermomix jest obiektem pożądania wielu Polek. Te, które już go mają, informują, że nie jest to urządzenie pozbawione wad. Przekonał się o tym pan Aleksander, który temat Thermomiksa poruszył na rodzinnym spotkaniu.

Thermomiksa ma babcia, jej dwie córki i wnuczka. Wszystkie podczas obiadu zwróciły uwagę na coś, co mnie bardzo zainteresowało - wyznał w rozmowie z serwisem wyborcza.biz.

Babcia zrelacjonowała, że jej Thermomix podczas wyrabiania ciasta... wpadł do zlewu. - Chwilę później potwierdziła to wnuczka, mówiąc, że jak wyrabia ciasto na pizzę, to nóżki nie są w stanie utrzymać urządzenia, w związku z czym ono "tańczy" na blacie. Raz by jej nawet spadło, ale w ostatniej chwili go złapała. Taniec potwierdziła także jedna z córek babci - dodał Aleksander.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Firmy zwalniają pracowników. Eksperci: to są lokalne dramaty, tragedii na rynku nie ma

Mężczyzna postanowił uważniej przeanalizować sprawę. Przejrzał internet i szybko ustalił, że tego typu problem był sygnalizowany już... w 2012 roku!

Wyborcza.biz donosi, że niektórym urządzenia nawet spadały z blatu. - Nie byłam świadoma, że może do tego dojść. Mój Thermomix po prostu wypiął się z kontaktu i spadł, na szczęście nie na dziecko, które akurat weszło do kuchni. Nic się nie stało, ale ja dostałam nauczkę - ujawniła pani Anna.

Thermomix: "urządzenie może wtedy spaść"

W instrukcji Thermomiksa pojawiła się tymczasem adnotacja, że "podczas pracy, zwłaszcza w trybie Ciasto lub podczas rozdrabniania, może przemieszczać się całe urządzenie. Urządzenie może wtedy spaść, powodując obrażenia ciała".

Producent zaleca postawić urządzenie "na czystej, mocnej, równej i poziomej powierzchni". Zalecane jest też zachowanie bezpiecznej odległości od krawędzi blatu roboczego. Nie zabrakło poza tym informacji, że "nie należy pozostawiać urządzenia bez nadzoru w czasie pracy".

Głos ws. "tańczącego" Thermomiksa w rozmowie z wyborcza.biz zabrała Agnieszka Kołodyńska-Walków, specjalistka ds. PR i komunikacji w Vorwerk Polska. Przekazała, że urządzenie może poruszać się w trakcie pracy i nie jest to usterką. Zwróciła jednocześnie uwagę, że producent informuje o tym w instrukcji obsługi. Wiadomo, że firma odrzuca wszelkie reklamacje związane z upadkiem urządzenia.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić