Magda Mieśnik
Magda Mieśnik| 
aktualizacja 

To będzie rywalka Dudy i Tuska w wyborach prezydenckich? Nowoczesna rozważa wystawienie Kamili Gasiuk-Pihowicz

48

W momencie, gdy start Andrzeja Dudy z poparciem PiS w najbliższych wyborach prezydenckich staje pod znakiem zapytania, Nowoczesna szuka swojego kandydata. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, ugrupowanie rozważa wystawienie w wyścigu o fotel głowy państwa Kamili Gasiuk-Pihowicz.

Kamila Gasiuk-Pihowicz na demonstracji
Kamila Gasiuk-Pihowicz na demonstracji (Forum, Bartosz Rozalski)

Posłanka Nowoczesnej była bardzo aktywna w czasie protestów przeciwko reformie sądownictwa autorstwa PiS. Uczestniczyła w manifestacjach i występowała na licznych konferencjach prasowych. Na ulicach Warszawy ludzie skandowali jej imię i krzyczeli "Kamila, dziękujemy!". Gdy wyszła do protestujących, otrzymała większą owację niż Ryszard Petru.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Politycy Nowoczesnej, widząc rosnącą popularność Gasiuk-Pihowicz, zaczęli rozważać wystawienie jej w wyborach prezydenckich w 2020 r. Wcześniej była brana pod uwagę jako kandydatka na prezydent Warszawy, ale ostatecznie ugrupowanie postawiło na Pawła Rabieja.

Zobacz także: Zobacz, jak Nowoczesna blokowała prace nad ustawą o Sądzie Najwyższym:

- Nowoczesna znów jest jednością i znów jest wiara, że można i trzeba zmieniać Polskę. Zniknęły animozje i spory wewnętrzne. Każdy wie, że ma do wykonania robotę i robi, co trzeba. Kamila Gasiuk-Pihowicz to silne ogniwo i może odegrać bardzo ważną rolę. A za trzy lata nabierze już niezbędnego w polityce doświadczenia. Ryszard wierzy w Kamilę – mówi polityk Nowoczesnej. Za trzy lata posłanka będzie też w odpowiednim wieku, by ubiegać się o fotel prezydenta. Kandydat na najwyższy urząd w państwie musi mieć ukończone 35 lat. Gasiuk-Pihowicz ma rok mniej.

- Namówiłem ją dwa lata temu do startowania z list Nowoczesnej i nigdy się na niej nie zawiodłem – mówił kilka dni temu Petru w TVN24 o rosnącej popularności Gasiuk-Pihowicz. Sama zainteresowana ucina na razie rozmowy o wyborach prezydenckich. – Polityka jest teraz bardzo dynamiczna i nie mam na agendzie rozmów o personaliach w kontekście wyborów prezydenckich. To nie czas na rozmowę o wyborach, które będą za trzy lata. Teraz walczymy o sądy. Skupiamy się na wetach prezydenta oraz jego zapowiedzi ustaw reformujących sądownictwo – mówi Wirtualnej Polsce posłanka Nowoczesnej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić