To już ostatni dzwonek, by zgarnąć kasę. 30 listopada kończy się czas

0

Tylko do końca listopada Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przyjmuje wnioski w ramach programu "Dobry Start". Świadczenie jest przyznawane na każde dziecko, które się uczy. Warunkiem jest tylko jego wiek.

To już ostatni dzwonek, by zgarnąć kasę. 30 listopada kończy się czas
Coraz mniej czasu na zgarnięcie 300 zł (Pixabay)

Raz w roku można uzyskać środki w ramach programu "Dobry Start". Finanse wypłacane są na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej, składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej - informuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pisowskie rachuby zawiodą? Wskazał drugą stronę gry na czas

Przyjmowaniem wniosków zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Właśnie ta instytucja rozpatruje dokumenty i wpłaca świadczenie na artykuły szkolne.

Do kiedy można składać wnioski o 300 plus?

Pozostaje coraz mniej czasu na złożenie wniosku o 300 plus. Ci, którzy tego nie zrobili, powinni jak najszybciej nadrobić zaległości. W innym przypadku pieniądze przepadną.

Wnioski o świadczenie "Dobry Start" można składać do ZUS wyłącznie drogą elektroniczną. Wypłata przyznanego świadczenia odbywa się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazane konto bankowe.

Wnioski drogą online można składać, tak jak w latach ubiegłych od 1 lipca do 30 listopada przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS - podsumowuje resort rodziny.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić