Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Koniec z pięciodniowym tygodniem pracy? Wyniki badań

5
Podziel się:

Pandemia koronawirusa pokazała wielu pracodawcom, że praca zdalna potrafi być równie efektywna. W Wielkiej Brytanii przeprowadzono badanie, w którym sprawdzono, jakie rozwiązania najbardziej odpowiadałyby w przyszłości pracownikom.

Koniec z pięciodniowym tygodniem pracy? Wyniki badań
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Okres pandemii koronawirusa zmienił sposób postrzegana pracy niejednej osoby. W wielu przypadkach okazało się, że praca zdalna potrafi być równie skuteczna, jak ta z biura. 4 Day Week Campaign przeprowadziło badanie wśród 1002 osób mieszkających w Wielkiej Brytanii. Pytania dotyczyły ich stosunku do pracy.

Okazuje się, że aż 81 proc. badanych nie chce wracać do biura w dotychczasowym formacie godzinowym. Grupa ta popiera ideę czterodniowego tygodnia pracy stacjonarnej. 55 proc. ankietowanych chce widzieć trwałe zmiany w swoim sposobie pracy po pandemii. Joe Ryle, działacz kampanii 4 Day Week zwrócił uwagę na fakt, że świat zmienił się przez koronawirusa na zawsze.

Świat pracy zmienił się na zawsze z powodu pandemii i nie ma absolutnie żadnego powodu, dla którego mielibyśmy wrócić do starych i przestarzałych sposobów pracy - przyznał Ryle.

Ekspert zauważa, że coraz więcej firm przechodzi na czterodniowy tydzień pracy. Dodaje również, że coraz bardziej popularny staje się model hybrydowy. Według niego pracodawcy powinni szukać rozwiązań, które wyeliminują narastające wypalenie i przepracowanie wśród pracowników.

Praca po pandemii

Badanie może mieć swoje odzwierciedlenie w modelach pracy w przyszłości. Gubernator Bank of England Andrew Bailey przyznał niedawno, że wątpi, aby pracownicy wrócili do starych rozwiązań sprzed pandemii. Kolejnym przykładem nadciągającej rewolucji może być Hiszpania. Kraj ten ogłosił 15 marca, że będzie testować czterodniowy tydzień pracy.

Myślę, że w zeszłym roku widzieliśmy już dość radykalną zmianę branży detalicznej i chociaż spodziewałbym się, że część z niej się zmieni, to nie zmieni się całkowicie - przyznał Andrew Bailey.
Zobacz także: "Zbigniew Ziobro ich nie wybroni". Ryszard Kalisz mówi bez ogródek
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Aśka
rok temu
Tak,pracodawcy to pasuje,u mnie wyższe rachunki,i wyeksploatowany sprzęt,a wypłatach ta sama.
Fyhvcx
rok temu
Badanie na próbie ok. 1000 osób to chyba trochę mało żeby wyciągać daleko idące wnioski
Swój
rok temu
Jak ma im się nie podobać skoro wykonując zdalną pracę w domu mogą ciągle gdzieś wychodzić z domu.A wyjścia wcale nie łączą się z pracą.Jestem za ale pod warunkiem że każde odejście od komputera,lub brak aktywności na nim będzie czasem odliczanym od dniówki. To jedyny sposób by nygusy zajęli się właściwą pracą...
Koko
rok temu
W ogóle uważam, że np matki powinny pracować max 6 godzin dziennie bo po pracy maja drugi etat w domu. Byłby wtedy o wiele szczęśliwsze i spełnione! Praca zdalna obiór jest możliwa to dobry pomysł bo w międzyczasie można wiele ogarnąć dla domu a myśle, że człowiek tak pracując jest wdzięczny i bardziej wyluzowany, spokojny i potrafi nawet więcej godzin oddać się pracy niż gdyby był w firmie bo właśnie tam szuka możliwości jakby mniej pracować.
Antekkk
rok temu
Ja pracuję w serwisie AGD . Bardzo chętnie przeszedłbym na czterodniową pracę zdalną . Będziecie państwo do mnie dzwonić , a ja będę zdalnie udzielał porad , po wcześniejszym przelewie na moje konto . Bardzo mi się to podoba . Po godz 15 stawka 2x . A w dni wolne od pracy stawka 3x . Dobra - koniec żartów , teraz na poważnie . Kto będzie pracował 4 dni w tygodniu???. OCZYWIŚCIE tylko urzędnicy państwowi i inne pasożyty żerujące na zdrowym organiżmie narodu .... P.S. oczywiście zarobki będą chcieli mieć , jak do tej pory ???????.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić