Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Armia USA ma nowy gadżet. To nie film science-fiction!

65
Podziel się:

Amerykańska armia opublikowała w sieci niesamowite wideo. Nagranie ukazuje amerykańskich żołnierzy walczących przy użyciu futurystycznych gogli noktowizyjnych. Zapis wygląda jak scena rodem wyjęte z filmu science-fiction!

Armia USA ma nowy gadżet. To nie film science-fiction!
Nowe gogle noktowizyjne amerykańskiej armii to szczyt nowoczesności (Twitter, @lancer_brigade)

Armia Stanów Zjednoczonych udostępniła zdumiewające nagrania swoich żołnierzy testujących nowe gogle noktowizyjne. Trudno uwierzyć, że sceny pochodzą z wojskowych ćwiczeń, a nie z filmu sci-fi lub futurystycznej gry komputerowej.

Amerykańska armia jak z gry wideo

Gogle noktowizyjne armii amerykańskiej, jedne z najbardziej zaawansowanych, jakie kiedykolwiek stworzono, mogą pomóc żołnierzom widzieć w sytuacjach "zerowego oświetlenia, a nawet na bieżąco tłumaczyć język obcy!

Nowe Enhanced Night Vision Goggle-Binoculars (ENVG-B) mogą wyraźnie śledzić zarysy żołnierzy, broni, a nawet ognia z karabinu maszynowego. Narzędzie pozwala dobrze widzieć przez deszcz, mgłę czy dym. Oprócz tego pomoże żołnierzom namierzyć cel wyglądający zza bariery lub drzewa.

Film nagrano podczas wspólnych ćwiczeń czterech różnych jednostek wojskowych w Joint Base Lewis-McChord w Waszyngtonie. Na nagraniu widać sylwetki żołnierzy mieniące się pomarańczowymi światłami. Są też strzelające z karabinów neonowo-niebieskie promienie, przywodzące na myśl broń laserową z hollywoodzkich filmów.

ENVG-B to najbardziej zaawansowane gogle noktowizyjne, jakie kiedykolwiek opracowano dla armii amerykańskiej, umożliwiają żołnierzowi widzenie i manewrowanie w warunkach zerowego i słabego oświetlenia - powiedziała Lynn Bollengier z firmy L3Harris Technologies zajmującej się opracowywaniem gogli

"Dostarczyliśmy armii amerykańskiej ponad 4500 gotowych do walki systemów, które odpowiadają dzisiejszym pilnym potrzebom operacyjnym naszych sił bojowych" - dodała Bollengier. Gogle mogą przełączać się na różne tryby - jeden z nich może wyświetlać nocny świat tak, jakby był jasny jak dzień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(65)
aaa
rok temu
Naszym kupili latarki od gościa spod Radomia.Ostry strumień światła w te gogle i pozamiatane..nie mają szans z naszymi. A po wszystkim zrobią grila. Grill w gratisie, od tego samego Pana.
Nuda
rok temu
Po co armia wystarczy covid
1917
rok temu
A Afganczycy bez gogli im dokopali i uciekaja z Afganistanu...
1917
rok temu
A Afganczycy bez gogli im dokopali i uciekaja z Afganistanu...
Xxxx
rok temu
Uwazajcie bo będą do nas z tego strzelać
Herobrine
rok temu
A jak nasz kapelan machnie KBO (Kropidło Bojowe Ogólnowojskowe) to dopiero jest efekt...
Donald☻
rok temu
Nam Armia jest NIEPOTRZEBNA wystarczy ze mamy super Polityków Wszystkich super Polityków
dfdg
rok temu
U nas wysmarują się błotem i nas nie zobaczą.
Hmnmmm...
rok temu
To naprawdę piękne:)
Arkadiusz
rok temu
Morawiecki i Blaszczak juz zlozyli zamowienie na 10.000 sztuk podobno hahaha
niko
rok temu
u nas woda święcona na wszystko.
Reee
rok temu
XD. Armia udostępniła, opublikowała itp to kilka razy widziałem czytając to... coś
Zenon
rok temu
Wszystko wygląda jak gra = dehumanizacja. Zabijanie ludzi jest trudniejsze niż zabijanie kolorowych obrysów ciał...
Adikszczecin
rok temu
To jak się pochwalili to już ich nie interesuje i chcą zarobić na innych armiach. Dzisiaj wszystko można podrobić nawet człowieka sklonować albo psa. Taka zabawka to prędzej na Xboxa albo przez Huaweya i Samsunga będzie kopiowana na telefony tak jak ten wykrywacz źródła ciepła oglądali tak jak u predatora z filmu. Kilkanaście razy widziałem jak mnie skanują takimi urządzzeniemi z wykrywaczem ciepła , tylko dziwne że w Berlinie lub w Niemczech albo osoby z zagranicy. Co one tam widzą to nie wiem.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić