Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

2x ryba, surówka i frytki. Turysta: "Nie ma nad czym płakać"

373
Podziel się:

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Najpopularniejsze kierunki w Polsce to zdecydowanie polskie morze i Tatry. Jakich cen należy się spodziewać w restauracjach w dobie rekordowej inflacji? Czy w popularnych miastach takich jak Sopot lub Gdańsk można zjeść przysłowiową "smażoną rybkę" w lepszej cenie?

2x ryba, surówka i frytki. Turysta: "Nie ma nad czym płakać"
Paragon z restauracji w kujawsko-pomorskim. (Pixabay, Twitter)

Wakacje coraz bliżej, co oznacza planowanie wyjazdów. Wielu Polaków z uwagi na szalejącą inflację zapewne zrezygnuje z wyjazdów zagranicznych i zdecyduje się na urlop w kraju.

Czy na urlop w Polsce wydamy mniej niż za granicą? Z reguły najwięcej pieniędzy trzeba przeznaczyć na noclegi i posiłki. Jakich cen powinni spodziewać się turyści, którzy planują odpoczywać w polskich miastach? Czy podobnie jak rok temu sieć zaleją "paragony grozy" z nadmorskich i nie tylko restauracji?

Ryba za 160 zł za kg

Pewien internauta opublikował paragon z jednej z restauracji w gminie Zbiczno w województwie kujawsko-pomorskim. Ceny na paragonie będą dla wielu sporym zaskoczeniem. Jednak zdaniem autora wpisu cena za dwa posiłki jest rozsądna.

Mój sobotni paragon. Pierwsza pozycja to sandacz a druga to jesiotr. Można rozmawiać o cenach, ale generalnie nie ma nad czym płakać, biorąc pod uwagę ile się płaci w "restauracji" McDonald's" za kilka kawałków dosłownie g**na - ocenił internauta.

Jak widzimy na paragonie, mężczyzna zamówił dwie ryby na wagę, surówki oraz frytki. Sandacz kosztował w tym lokalu 160 zł za kilogram, a jesiotr 140 zł za kg. Łącznie obiad dla dwóch osób kosztował 115,70 zł bez napojów.

Rozsądnie...dobra cena - oceniła inna internautka w komentarzu.

Czy zgadzacie się, że to rozsądna cena za obiad w mało obleganej przez turystów gminie?

Zobacz także: Podwyżki cen po sankcjach na Rosję. Będą dalsze wzrosty?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(373)
Abcde
18 godz. temu
Pewnie. Jeszcze zapomnieliście dodać, czy ryba to ryba od rybaka , czy z hurtowni , czy nawet z biedronki? Kantują ile wlezie. Mają swój czas. Chcą się odbić. Kto to sprawdzi czy Ci ważą rybę , czy cały talerz z jedzeniem. Kiedyś przy kliencie ważyli ryby i potem płaciłeś.
Slowianka
5 dni temu
Zbiczno akurat jest lokalnym centrum turystycznym pojezierza brodnickiego
Buuuhhhaaa
5 dni temu
Znajdą się Janusze i Grażyny co zapłacą
HALA
6 dni temu
Bzdury. W Ustce moja mama w zeszlym tygodniu placila za porcję ryby z frytkami i surówką nieco ponad 30 zl. Dodam, ze w moim mieście jest smażalnia - noe jest to miasto nadmorskie - i za dwoe porcje ryby z frytkami i surówkami płacisz ponad 70 woec przestańcie straszyć i pisać głupoty. Wszystko dziś jest drogie. Za drogo chyba jest tym, którzy w ciagu roku nigdzie noe chodzą i stołują się wyłącznie w domu.
Swój
3 tyg. temu
A idź do biedronki i nie stekaj
Kris1
3 tyg. temu
Kto barany je 700 czy kilogram ryby na raz co wy macie w głowach co pokazujecie te paragony pewnie sieczkę po 160zl a nie mózgi 👽
Leo
3 tyg. temu
Nad tym morzem to oprócz frytek i ryby coś jest?
Janusz r
3 tyg. temu
Jest super rozdawnictwo dla elektoratu PiS już się skończyło chcecie jeść to placic
Mistsz13
3 tyg. temu
Można zapłacić za obiad w "restauracji" nad morzem dużo bądź bardzo dużo ale jedzenie z plastiku plus samoobsługa to jest dramat. Żeby się cenić należy wcześniej spełnić pewne standardy których nad morzem jak na lekarstwo
Dziadek
3 tyg. temu
Kto nie ma miedzi niech w domu na doopiee siedzi . Odkrywcze i porażające jest odkrycie że na urlopie najdrożej kosztuje wyżywienie i nocleg . A ja myślałem że kible.
Marek
3 tyg. temu
Jak by było za darmo, też by nie pasowało. Proszę gotować obiady w domu a nie pretensje do cen!
Polo
4 tyg. temu
Bardzo drogo mamy dostęp do morza i ceny kosmiczne
Jarek
4 tyg. temu
Wczoraj w Pierogarnii porcja 27 zł. Dla mnie za drogo. Za 25 mieliśmy schabowego dodatkami i z jajkiem po wiedeńsku ponoc.
Były ksiądz
4 tyg. temu
Nie stać cie? To zbieraj chrust na zimę i żryj resztki ze smietnikow. Proste!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić