aktualizacja 

Zaskoczeni? Oto obecna cena czereśni. Zdjęcie z Piekar Śląskich

327

Kilka dni temu w mediach społecznościowych zawrzało, po tym jak pewien internauta zamieścił zdjęcie, na którym widać cenę czereśni. 260 zł za kilogram wprawiło Polaków w osłupienie. Takie ceny to już przeszłość. Pan Jakub pokazał cenę czereśni w osiedlowym sklepie w Piekarach Śląskich.

Zaskoczeni? Oto obecna cena czereśni. Zdjęcie z Piekar Śląskich
Cena czereśni w osiedlowym sklepie w Piekarach Śląskich. (Twitter, @szaku69)

Na początku maja do sieci trafiło zdjęcie, na którym widać szokującą cenę czereśni - 260 zł za kilogram. Internauci wprost łapali się za głowy i nie mogli uwierzyć w taką cenę.

W komentarzach pisali, że jak cena nie spadnie to czereśnie staną się produktem luksusowym, na który będą mogli pozwolić sobie tylko zamożni Polacy.

Sprawę komentował Janusz Piechociński, były wicepremier, a obecnie ekspert rynku żywności. Polityk tłumaczył wysoką cenę, tym, że czereśnie pochodzą z importu. - Miejmy dystans, mamy początek maja, spóźnioną wiosnę. Przecież sprzedający te drogie czereśnie za ćwierć tysiąca złotych, nie wyhodowali ich pod folią czy w szklarni. Muszą być z importu. Nasze czereśnie dopiero kwitną - mówił na początku maja Janusz Piechociński w rozmowie z "Faktem".

Pokazał cenę czereśni w osiedlowym sklepie

Wygląda na to, że ceny czereśni zaczynają spadać. Pan Jakub opublikował zdjęcie na Twitterze, na którym widzimy, że za kilogram tych owoców trzeba zapłacić 29,99 zł. Jak podkreśla internauta zdjęcie zrobił w jednym z droższych osiedlowych sklepów w Piekarach Śląskich.

G***burzę o cenę czereśni i truskawek uważam za zakończoną. Ceny z osiedlowego sklepu, jednego z droższych - napisał pan Jakub na Twiterze.

Na opublikowanym zdjęciu widać również cenę truskawek - 9,99 zł za kilogram. Nieco droższe są borówki - 19,99 zł za kg i morele 22,99 zł za kilogram.

A jakie ceny owoców sezonowych wy zaobserwowaliście w waszych sklepach i na targowiskach?

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić