Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KOZ
|

Umorzą kredyty studenckie? Adam Niedzielski zdradził szczegóły

4
Podziel się:

Powstanie ustawa o kredytach dla studentów kierunków medycznych. W ten sposób resort chce pomóc w refinansowaniu kosztów czesnego. Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas wtorkowej konferencji przedstawił szczegóły przedsięwzięcia.

Umorzą kredyty studenckie? Adam Niedzielski zdradził szczegóły
Adam Niedzielski zapowiedział zmiany dla studentów (PAP, PAP/Leszek Szymański)

Kształcenie lekarza-specjalisty ma zostać skrócone o rok. Jak poinformował Polsat News, Konferencja Rektorów Akademii Medycznych wystąpiła z prośbą do Ministerstwa Zdrowia. Zakłada ona zniesienie obowiązkowego podyplomowego stażu dla lekarzy i lekarzy dentystów.

Kolejne zmiany ogłosił Adam Niedzielski. Poinformował, że rozpoczęte zostaną prace nad nową ustawą. Dotyczy ona kredytów studenckich dla kształcących się na kierunkach medycznych. Ma to być dla nich ułatwienie.

Minister zapowiedział powstanie nowej ustawy. Ma pomóc studentom

Minister zdradził szczegóły. Wyjaśnił, że rozwiązanie pozwoli umorzyć spłatę kredytu studenckiego. W przypadku, gdy student będzie pobierał kredyt przez sześć lat, wówczas warunkiem umorzenia będzie odpracowanie w publicznej ochronie zdrowia 10 lat w ciągu 12 lat po zakończeniu studiów.

Rozwiązanie pozwala po otrzymaniu kredytu umorzyć jego spłatę, kierując się zasadą odpracowania go w systemie publicznym - tłumaczył Adam Niedzielski.

Wracają szpitale tymczasowe. Minister Zdrowia wyjaśnił

W trakcie konferencji Niedzielski mówił także o powrocie szpitali tymczasowych. Takie placówki mają powstać w Ostrołęce, Poznaniu i na warszawskim Okęciu. Niewykluczony jest także powrót chorych na stadion PGE Narodowy.

We wtorek przybyło 6265 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Ostatniej doby zmarły łącznie 93 osoby.

Zobacz także: Piotr Zelt o walce z depresją. Przyznał się publicznie, że potrzebował leczenia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Krysia
rok temu
Kiedy ten statystyk juz zamilknie....najwyzszy czas bo brnie w coraz wieksze glupoty
Ehhh
rok temu
Po pierwsze, trzeba by pomyśleć a. o płatnych studiach lub b. o tzw. lojalce, aby po zakończeniu kształcenia nie wyjechali od razu za granicę. Po drugie, inni studenci też zaciągają kredyty studenckie i irytuje mnie wyższość studentów kierunków medycznych nad resztą (proszę nie przywoływać argumentów, że inżynier mi nie uratuje życia; nie kupuję tego - dla niektórych rodzin posłanie dziecka na studia to potężny wydatek). Skracanie natomiast toku kształcenia to tylko ukłon w ich stronę, zachęta, a tak naprawdę dopuszczą do zawodu niedouczonych ludzi, gdzie już jest z tym ogromny problem przy obecnie obniżonym poziomie wymagań (przepustowość mózgów młodzieży, niestety, jest zatrważająco niska)
LLLLLL
rok temu
Za PIS mają być nawet domy publiczne za darmo, o ile będziecie to popierać.
ewq
rok temu
Zafundują im, a oni po roku, czy dwóch wyjadą z kraju idea nie trafiona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić