o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JAR
|

Rada Medyczna z nowymi zaleceniami. Lista branż, których pracownicy powinni być zaszczepieni

32
Podziel się

Czwarta fala koronawirusa przybiera na sile. Rada Medyczna zarekomendowała kolejne branże, których pracownicy powinni być w pełni zaszczepieni.

Rada Medyczna z nowymi zaleceniami. Lista branż, których pracownicy powinni być zaszczepieni
Szczepionka koronawirus (Getty Images)
bESipkut

Koronawirus to poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Rząd kilka miesięcy temu powołał "Radę Medyczną", czyli organ pomocniczy dla premiera Mateusza Morawieckiego. W jej skład wchodzi przewodniczący - główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. dr hab. n. med. Andrzej Horban oraz ponad piętnastu ekspertów medycznych.

Czym zajmuje się rada? Do jej zadań należy przede wszystkim analiza sytuacji pandemicznej w naszym kraju. Czwarta fala przybiera na sile, dlatego konieczne są nowe rozwiązania, które pozwolą Polakom łagodniej przejść przez trudny czas.

bESipkuv

Kto powinien być zaszczepiony?

Rada medyczna przekazała nowe informacje, które mówią o tym, że rząd oczekuje, aby zaszczepili się nie tylko wszyscy pracownicy szpitali, ale i nauczyciele oraz pracownicy handlu.

Rekomendowaliśmy obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla wszystkich pracowników medycznych, nauczycieli i pracowników handlu - przyznała w "Faktach po Faktach" członkini Rady Medycznej przy premierze profesor Anna Piekarska.

W poniedziałek 25 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2950 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ostatniej doby z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, jednak wcześniejsze dane nie napawały optymizmem.

bESipkuB

Od początku epidemii COVID-19 w Polsce potwierdzono w sumie 2 975 880 infekcji SARS-CoV-2. Zmarło 76 447 osób.

Zobacz także: Fototapety zamiast produktów w sklepach. Szokujące zdjęcia z Wielkiej Brytanii i USA
bESipkuW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
RedPill
4 tyg. temu
Fajna dobrowolność :-D
Justa
miesiąc temu
Ale najpierw osobiście zaszprycuje tych baranów z tzw rady i ich guru. Ostatecznie ilość dawek tego specyfiku jest obojetna jak pokazali nam nasi domorosły dyktatorzy
Romeo
miesiąc temu
Tym wszystkim nie chętnym powinni przeszczepić komórki macierzyste to jest taka forma resetu organizmu resztę niżna doczytać
bESipkuX
Obywatel
miesiąc temu
Zalecenia, powtarzam zalecenia, szczypawki są dobrowolne.
Sidematic
miesiąc temu
Poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia jest działalność sprzedajnej "rady medycznej".
Nikt
miesiąc temu
Jak już pisałem, kolega w pracy tak się dezynfekowal że pierwszy zachorował, no tylko na co...??? ,, Zdzichu ,,wie 10 l złożył.
Nikt
miesiąc temu
Ostatnio się dowiedziałem, że wreszcie pielęgniarki stać na wiele... Wczasy za granicą remonty i wiele wiele innego luksusu.
Pan
miesiąc temu
Trzeba chronić dobro pandemi przed złymi ludźmi, czego nie rozumiecie?
wqrwiony
miesiąc temu
Tak .Jestem osłem ,bo nie chce się keczupować preparatem.Póki co mąż kuzynki wziął to coś.Już dwa tygodnie go nie ma.Życzę wam dużo zdrowia w najbliższych latach i dożycia sędziwej starości na zasłużonej emeryturze.
Wqrwiony
miesiąc temu
Tak .Jestem osłem ,bo nie chce się keczupować preparatem.Póki co mąż kuzynki wziął to coś.Już dwa tygodnie go nie ma.Życzę wam dużo zdrowia w najbliższych latach i dożycia sędziwej starości na zasłużonej emeryturze.
Czekam.
miesiąc temu
Niejaka NORMALNA pisze poniżej "Przecież szczepienie nie chroni przed zachorowaniem, ale ciężkimi powikłaniami. LUDZIE poczytajcie trochę wiedzy sami na ten temat". Ok to teraz odpowiedz tak Normalnie dlaczego są paszporty covidowe skoro zaszczepiony zaraża tak samo jak niezaszczepiony? I dlaczego ja do samolotu muszę robić test i wychodzi ze jestem zdrowy a zaszczepiony wchodzi na pałę i może mnie zarazić?
Polla
miesiąc temu
Strach się bać .Choruje 0.015 %.Teraz będą chorować dzieci od 5 lat.Będzie ich najwięcej bo jak zatwierdzą szczepionkę to trzeba będzie ją upłynnić.No niech ta rada rozwiąże problem odwiedzin w szpitalach.Bo narazie pacjęci odarci są z wszelkiej godności.Umierają sami ,rodzina nie może zobaczyć się z najbliższymi .Ci ludzie umierają bo nie ma przy nich najbliższych ,nie ma kto podać im wody czy nakarmić.Nie wmawiajcie nam ze 3 pielęgniarki na 40 pacjentów dają radę.CAŁY CZAS MYDLĄ NAM OCZY ŻE WSZYSTKO OK
o koniec
miesiąc temu
tylko czemu posłowie sa zaszczepieni placeo? to az takie nie dobre?
bESipkuP
Gonia
miesiąc temu
Jak dlugo będziemy chodzić w tych maskach siedzieć na locdawnach itp
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić