Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Ważny termin coraz bliżej. Do zgarnięcia 300 zł

0

Już w lipcu wystartuje kolejna edycja programu "Dobry Start". Rodzice znów będą mogli zgarnąć po 300 zł jednorazowego dofinansowania na każde uczące się dziecko w wieku od 7 do 20 lat. O czym należy pamiętać?

Ważny termin coraz bliżej. Do zgarnięcia 300 zł
Kolejna odsłona programu "Dobry Start" coraz bliżej (Adobe Stock)

Już od lipca Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie analizował wnioski w ramach programu "Dobry Start". Ta inicjatywa pozwala na jednorazowe dofinansowanie rzędu 300 zł na wyprawkę szkolną.

Przyznanie i wypłata środków nie jest w żaden sposób uzależniona od dochodów uzyskiwanych w danej rodzinie. Pieniądze powinny zostać natomiast przeznaczone na zakup podręczników, zeszytów oraz innego niezbędnego wyposażenia do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych czy też innych placówkach edukacyjnych.

Wnioski w programie "Dobry Start" można składać między 1 lipca, a końcem listopada 2024 roku. Jeśli trafi on do nas do końca sierpnia, to jest gwarancja, że pieniądze zasilą konto rodzica maksymalnie do końca września - zaznaczył Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego, cytowany przez nto.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wielkie show w Korei Północnej. Putin witany jak król

Wsparcie wypłacane jest raz w roku - na dziecko uczące się w szkole aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnością.

Jak złożyć wniosek o 300 plus?

O wsparcie w ramach programu "Dobry Start" można wnioskować tylko przez internet - za pomocą aplikacji mobilnej mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS lub bankowości elektronicznej czy też portalu Emp@tia.

Na PUE ZUS jest specjalny kreator wniosków o świadczenie 300 plus. Jest intuicyjny i prowadzi użytkownika przez wszystkie etapy składania dokumentu. Ważne, by oprócz wielu danych, podać poprawny numer rachunku bankowego, na który ma wpłynąć świadczenie. Ponadto należy wskazać adres mailowy oraz numer telefonu - czyli dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku - oznajmił Szczurek.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić