Wielki sukces firmy Dominiki Kulczyk. To absolutny rekord!

61

Dominika Kulczyk ma powody do świętowania. Wszystko dlatego, że firma Polenergia, która w większości należy właśnie do niej, odnotowała rekordową cenę akcji na sesji we wtorek 6 kwietnia!

Wielki sukces firmy Dominiki Kulczyk. To absolutny rekord!
Dominika Kulczyk (akpa)

Polenergia jest jedną z największych firm z branży odnawialnych źródeł energii. Na koniec giełdowej sesji 1 kwietnia za jedną akcję Polenergii płacono 82 złote, co już było historycznym szczytem wyceny.

We wtorek 6 kwietnia było jeszcze lepiej. Za jedną akcję płacono 89,5 zł. Na zakończenie sesji wzrosty sięgnęły aż 16,59 proc. - jedną akcję wyceniano na 95,6 zł.

W 51 proc. ta spółka należy do Mansa Investments, którą pośrednio kontroluje Dominika Kulczyk. Wszystko dlatego, że Mansa należy do holdingu Kulczyk Investments.

Skąd tak wysokie wyceny walory Polenergii? Portal wnp.pl zauważa, że przyczyn jest kilka. Wśród nich można wymienić m.in. doniesienia o inwestycjach.

Najważniejszą inwestycją planowaną przez Polenergię jest budowa, wraz z norweskim koncernem Equinor, trzech morskich farm wiatrowych o łącznej mocy do 3000 MW - podkreśla to źródło.

Lutowe fiasko

Warto przypomnieć, że w lutym fiaskiem zakończyła się próba zdjęcia Polenergii z giełdy. Dominika Kulczyk, razem z drugim inwestorem, chcieli przejąć całą spółkę. OFE, będące ważnymi akcjonariuszami firmy, uznały jednak ofertę za niewystarczającą.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić