Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Wielkie zmiany w McDonald's. To koniec pewnej epoki

532
Podziel się:

Polskie restauracje McDonald's przechodzą właśnie prawdziwe trzęsienie ziemi. We wszystkich lokalizacjach na terenie naszego kraju wymieniono sztućce. Plastik został zastąpiony drewnem.

Wielkie zmiany w McDonald's. To koniec pewnej epoki
McDonald's wprowadza zmiany (Wikimedia Commons)

Zmiany w restauracjach McDonald's potrafią spowodować spore zamieszanie. Niejednokrotnie Polacy byli świadkami sytuacji, gdzie innowacje wywoływały zadowolenie lub trwogę. Tak było, chociażby w przypadku powrotu legendarnej już kanapki drwala, czy przy wycofaniu uwielbianego przez wielu kurczakburgera. Okazuje się, że amerykański gigant przeprowadza teraz prawdziwą rewolucję.

Zmiany, które wprowadził McDonald's w Polsce tym razem powinny zostać odebrane pozytywnie. Według komunikatu prasowego firmy od lipca 2021 roku we wszystkich restauracjach sieci w Polsce dostępne są wyłącznie drewniane sztućce. Te po wielu latach zastąpiły znane od lat odpowiedniki z plastiku. Działanie jest kontynuacją strategii na rzecz redukcji używania tego surowca na całym świecie. Na początku 2020 roku ze wszystkich placówek w naszym kraju zniknęły również plastikowe słomki.

Zmiana jest dobrą wiadomością dla osób zainteresowanych ekologią. Ta przełoży się na redukcję plastiku o dodatkowe 220 ton rocznie. W komunikacie można wyczytać, że nawet pozornie małe zmiany są bardzo istotne, gdyż sieć McDonald's działa na wielką skalę. W 2019 roku w popularnych restauracjach w Polsce wydano aż 60 mln plastikowych sztućców. Dzięki dotychczasowym innowacjom tylko w tym roku McDonald’s ograniczył zużycie plastiku o 835 ton. Obecnie opakowania plastikowe stanowią zaledwie 5 proc. wszystkich dostępnych w ofercie.

Decyzja McDonald's nie jest jednak dziełem nagłej zmiany podejścia do ekologii. Zmiany w restauracjach musiały zostać wprowadzone ze względu na przepisy Unii Europejskiej. Te wymuszają zredukowanie ilości używanego w restauracjach plastiku do minimum.

Zobacz także: Iwermektyna. Lekarz dementuje pogłoski dotyczące skuteczności leku na koronawirusa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(532)
Pol
3 tyg. temu
Taaa ekologia, ale lody w plastiku podają a w wafelku który można było zjeść już nie ma,
Piotr
3 miesiące temu
A ja pamiętam, że sztućce w restauracjach były metalowe, a talerze porcelanowe.
Piotr
3 miesiące temu
A ja pamiętam, że sztućce w restauracjach były metalowe, a talerze porcelanowe.
wafelek
8 miesięcy temu
Dlaczego lody "McFlery" (czy jak im tam) sprzedają w plastikowym badziewiu zamiast w wafelkach które ze smakiem można by zjeść?
Dariusz T
9 miesięcy temu
Drewnem kto to wymyślił!!! Nie lepiej papierowe slomki i sztućce. Papier można użyć z recyklingu. Drewniane!!!! 30 lat i po ziemi. Lepiej niech każdy obywatel naszej planety myśli o ochronie środowiska. To może jeszcze da radę uratować ziemię przed zagładą. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
NERO
9 miesięcy temu
Mniej plastiku, więcej wyciętych drzew na widelce i może.
Eva
9 miesięcy temu
Masakra są te rurki , nie zdąży człowiek coli wypić a już rozmoknięta i nie da się pic
Co za czasy
9 miesięcy temu
To teraz już wiadomo dlaczego lasy są wycinane we wszystkich zakątkach Polski ! Musi być ekologicznie !
Katolik
9 miesięcy temu
Najlepiej będzie jak całkowicie polski rząd usunie te wrogie amerykańskie restauracje. Żyliśmy bez nich tyle lat i dalej będziemy żyć. Mięso wroga jest paskudne.
z gruby rury
9 miesięcy temu
... myślałem, że usuną całkowicie mięso z oferty i zastąpią jakimś wegańskim szajsem... Spurek by się ucieszyła, ale tylko ona ..
Hhs
9 miesięcy temu
Widziałem już to nagranie, niezły z niej szlauf
Asd
9 miesięcy temu
To jest przykład jak zanieczyszczać planetę w imię poklasku ekologów. Najpierw wymieniono kubeczki tekturowe na plastikowe ale w myśl ekologii mamy rurki z tektury zamiast plastiku. Dzieciaki przegryzaja i trzeba ich więcej. Teraz plastik który jest odpadem przy rafinacji zamiast zostać przetworzony na cokolwiek zostanie wywalony. Chyba łatwiej zbierać takie sztućce niż granulki. Przeciez drzewa trzeba wycinać bo ich jest za dużo :)
Pracujacy
9 miesięcy temu
Niech najlepiej zbankrutują, to część społeczeństwa będzie zdrowsza.
Niezadowolony
9 miesięcy temu
Myślałem, że wreszcie wycofają śniadania...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić