Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Wielkie zmiany w sklepach IKEA. Bez tego możesz zapomnieć o zakupach

155
Podziel się:

Niemałe kolejki tworzą się przed sklepami sieci IKEA w całej Polsce. Ci, którzy nie są zaszczepieni, muszą uzbroić się w cierpliwość. Na swobodne wejście do obiektów pozwala jedynie covidowy paszport. To efekt zmian wprowadzonych przez skandynawską sieć.

Wielkie zmiany w sklepach IKEA. Bez tego możesz zapomnieć o zakupach
(Getty Images, Artur Widak)

Zaszczepieni są w pełni zadowoleni. Okazują paszport przy wejściu do sklepu IKEA i idą dalej. Inaczej sprawa wygląda w przypadku tych, którzy preparatu na COVID-19 nie przyjęli.

Oni stoją w wielkich kolejkach. "Wyborcza.biz" podała, że w Gdańsku niezaszczepieni musieli czekać na wejście nawet kilkadziesiąt minut. Podobne sytuacje miały miejsce m.in. w Krakowie, o czym można przeczytać na Twitterze.

W niektórych miastach wzywano nawet policję, twierdząc, że doszło do "dyskryminacji na tle medycznym" bez podstaw prawnych.

W momencie, kiedy w konkretnym sklepie IKEA osiągniemy tę liczbę klientów, musimy ograniczyć wpuszczanie kolejnych i w związku z tym mogą tworzyć się kolejki - poinformowała wspomnianą gazetę Anita Ryng, dyrektorka ds. komunikacji IKEA Retail w Polsce.

IKEA respektuje obostrzenia. To dlatego tworzą się kolejki

Do momentu osiągnięcia limitu wpuszczani są wszyscy klienci, nawet nie dochodzi do weryfikacji paszportów covidowych. Kiedy zaczyna się tworzyć kolejka, niektórzy klienci dobrowolnie okazują certyfikaty lub aktualny test. Wówczas mogą być wpuszczeni do sklepu bez względu na limit, o czym również informuje Ryng.

Od 15 grudnia w restauracjach, barach i hotelach, kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych obowiązuje limit 30-procentowego obłożenia. W sklepach, galeriach handlowych, kasynach, salach zabaw może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Z tych limitów wyłączeni są ci, którzy zdążyli się już zaszczepić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(155)
Brother
4 miesiące temu
Ikea respektuje przepisy panujące w krajach, w których ma sklepy. To nie wina Ikei, że nie wpuszczają bez paszportów tylko naszego rządu bo to oni wprowadzaj takie przepisy i obostrzenia i nakaz ich przestrzegania. Jak księżom rząd narzuci paszporty covidowe jako warunek uczestnictwa we mszy to wszyscy się dostosują
Jola
4 miesiące temu
Rząd nakazał paszporty covidowe a nasz rząd notorycznie łamie Konstytucję i jednocześnie się na nią powołuje. A to nie Wina Ikei tylko rządu bo to pomysł rządu, coraz więcej miejsc wprowadza paszporty covidowe. GDYBY PASZPORTY COVIDOWE BYŁY WARUNKIEM WPUSZCZENIA NA MSZĘ DO KOŚCIÓŁA TO WSZYSCY BY SIĘ ZASZCZEPILI.
Sebastian
4 miesiące temu
Ikea nie toleruje nietolerancyjnych. Bycie zwolennikiem czegoś to obowiązek bycia przeciwnikiem tego co jedt przeciwne i zagraża temu czego jesteśmy zwolennikami. Bo popieranie przeciwnika jednego oznacza bycie przeciwnikiem drugiego czyli bycie przeciwnikiem pierwszego. Popieranie wrogów wolności równości i tolerancji nie jest tolerancją tylko bycie przeciwnikiem tolerancji i zwolennikiem nietolerancji. Jak jest się przeciwnikiem czegoś to się tego nie oczekuje i się na to nie powołuje. Trzeba być konsekwentnym w swoim światopoglądzie czy wyznaniu nawet gdy jest to niewygodne dla wyznawcy owego światopoglądu lub religii!
Arek
4 miesiące temu
Facet zbeszcześcił świecką przestrzeń religijniścią i ział nienawiścią oraz podrzegał do przemocy i zabijania i bezrefleksyjnie cytował cytat podrzegający do zabijania i represjonowania i przemocy wobec ludzi homoseksualnych a w chrześcijaństwie każdy innowierca i myślący innaczej to siejący zgorszenie tak samo jak w islamie itd. Liczy się treść słów, które wypowiadał a nie skąd pochodzą te słowa. Gdyby ktoś wypowiadał o twojej grupie społecznej to co ten facet mówił O homoseksualistach to zacząłbyś popierać Ikeę
Koko
4 miesiące temu
Jak Ikea wprowadza paszporty covidowe to od razu,, segregacja ludzi. Jak pis, konfederacja, kościół i inne konserwatywno religijne środowiska wygadują, dzuelą ludzi na lepszy sort i gorszy sort, to nik tu nie protestuje. A jak prawico religijne środowiska mają poglądy, że jak ktoś nie jest katolikiem o prawicowym światopoglądzie to nie jest Polakiem a prawdziwy Polak to tylko katolik o prawicowym światopoglądzie to nie nazywa się tego segregacją oraz dzieleniem ludzi na lepszych i gorszych. Ikea wprowadza takie paszporty bo w Polsce jest obowiązek z tymi paszportami, maseczkami i szczepieniami oraz wpuszczania tylko zaszepionych. Oni przestrzegają przepisów narzuconych przez nasz rząd!
Jagna
4 miesiące temu
prof. J.M. Bocheński z Fryburga: “Tolerancja, która toleruje własnych wrogów, nie może się ostać” ,,o tolerancji "profesor Leszek Kołakowski książka mini wykłady o maksi sprawach oraz Immanuel Kant (tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji). I dlatego wywalono faceta z Ikei. Merkel wpuściła wrogów wolności równości i tolerancji czyli Muzułmanów i tolerancja obróciła się przeciwko sobie i jest niszczona przez nietolerancję czyli wrogów tolerancji w postaci Muzułmanów i zamiast wolności równości i tolerancji msją szariat i dżihad. A u nas w Polsce Czarnek i Bąkiewicz oraz pis. Czy chcecie żeby Polska była cofnięta do średniowiecza i czasów feudalnych? Czy chcecie żeby Europa była islamizowana i jednocześnie cofana do średniowiecza przez prawicowo religijne środowiska? Hitler był przywiązany do tradycji i był przeciwnikiem wolności równości i tolerancji. Hitler w obozach zabijał kaleki Polaków, Żydów i, Cyganów, mniejszości narodowe i etniczne oraz osoby myślące inaczej, chorych na depresję,. Poczytajcie sobie o książkę seksualność w cieniu swastyki!
jan
4 miesiące temu
ikea musi odejść.
jan
4 miesiące temu
Szwecja to nie POLSKA! Droga ikeo!
Dante
4 miesiące temu
Ludzie przestancie sie dzielic , poprostu ten kto chce sie szczepi ten co nie chce sie nie szczepi. Po co ten skowyt?
Taki
4 miesiące temu
Ja nie wpuszczam do sklepu tych nie szczepionych na WZW B
CNNNC
4 miesiące temu
Po szczepieniu nastepuje Zespol nabytego braku odpornosci . AIDS. Nie badzmy glupsi od lekarzy bo oni maja placone od kazdego szczepionego . Nie zalezy na naszym zdrowiu . Raczej na uzaleznieniu od lekarza . Akt zgonu z dopisem Cow Cowid jest duzo dodatkowo platny . To nowoczesny wielki biznez . Miesza sie polityka z biznesem . Wszystko jest zaklamane jak zawiniete ... w ladny papierek
marcin
4 miesiące temu
Malować na witrynach tych sklepów i restauracji które stosują segregacje swastyki............
IKEologia
4 miesiące temu
Jak początkowo nie sprawdzają paszportów, to skąd wiedzą kiedy osiągnęli limit ? Musieliby najpierw wpuszczać samych niezaszczepionych, a po osiągnięciu limitu dopychać szczepionymi.
Hanka
4 miesiące temu
Uczciwy człowiek nie zrobi tam żadnych zakupów-pomijam idiotyczne przepisy ale też pozyskiwanie przez nich drewna.Mało z was wie że odpowiadają za masową wycinkę drzew w biednych krajach
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić