oprac. Maciej Deja| 
aktualizacja 

Wiosna kontra mobbing. Sylwia Spurek zabiera głos

40

Wiosna i mobbing - od publikacji postu Przemysława Stefaniaka, młodego działacza z Lublina, który twierdzi, że jest ofiarą przemocy psychicznej, te dwa słowa łączy się wyjątkowo często. - Wyjaśniamy sprawę - zapewnia Sylwia Spurek w rozmowie z WP.

Sylwia Spurek deklaruje pomoc przy przeciwdziałaniu mobbingowi w Wiośnie
Sylwia Spurek deklaruje pomoc przy przeciwdziałaniu mobbingowi w Wiośnie (East News, PIOTR MOLECKI)

Kandydatka z wielkopolskiej listy Wiosny w wyborach do Parlamentu Europejskiego i była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich mówi Wirtualnej Polsce, że ani w Wiośnie, ani u niej nie ma tolerancji dla takich zachowań. - Wszyscy, którzy mnie znają, wiedzą, jak ja podchodzę do takich sytuacji - mówi Spurek.

Kandydatka Wiosny nie chce komentować zachowania Krzysztofa Śmiszka, z którym kontaktował się skrzywdzony działacz z Lublina. Partner Roberta Biedronia napisał mu, że nic nie wie o procedurach antymobbingowych. Osoby, do których poradził się zgłosić młodemu działaczowi, nie pomogły mu. - Trudno mi się odnosić do zachowania Krzysztofa Śmiszka. Przez kilkanaście ostatnich dni nie miałam z nim żadnego kontaktu. Natomiast zapewniam, że są procedury. Jest wyznaczona właściwa osoba w zarządzie, która zajmuje się tymi sprawami - przekonuje Spurek.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zarząd Wiosny czeka, ale działa

Skargą Przemysława Stefaniaka zajmuje się wiceprezeska Wiosny, Gabriela Morawska-Stanecka. W czwartkowej rozmowie poinformowała Wirtualną Polskę, że czeka na oficjalne zgłoszenie od młodego działacza. Spurek zastrzega, że nie może wchodzić w jej kompetencje, ale deklaruje gotowość pomocy.

Zobacz także: Zobacz także: Pożar na warszawskim osiedlu. "Potężny wybuch"

- Jestem prawniczką. Jeżeli będzie taki sygnał ze strony zarządu, bardzo chętnie przyjrzę się procedurom antydyskryminacyjnym i antymobbingowym, które partia wypracowała. Jeśli będzie potrzeba, to wesprę zarząd w takiej analizie i ewentualnych dalszych działaniach. Teraz najważniejsze jest wyjaśnienie tej sprawy i zadbanie o komfort osoby, która ją zgłasza - wyjaśnia Spurek.

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić