Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Wypił 1,5 litra coli. Nie żyje. Podali przyczynę zgonu 22-latka

182
Podziel się:

22-latek wypił drinka. Ten miał mu pomóc ochłodzić się w upalny dzień. Nie spodziewał się jednak, że zakończy się to dla niego tragedią. Jednak to nie Coca-Cola miała bezpośredni związek ze śmiercią 22-latka, jak twierdzą chińscy badacze, lecz ukryta choroba, która przypadkiem ujawniła się po wypiciu napoju, uważają brytyjscy lekarze.

Wypił 1,5 litra coli. Nie żyje. Podali przyczynę zgonu 22-latka
Tragedia w Chinach. 22-latek zmarł po wypiciu 1,5 l coli

Mężczyzna z Chin wypił 1,5 litra Coca-Coli w zaledwie 10 minut. Sześć godzin później trafił do szpitala, skarżąc się na silny ból brzucha oraz obrzęk żołądka. Dlaczego doszło do tragedii? Lekarze podają powód, jednak ten został odrzucony przez brytyjskich ekspertów, którzy szczerze wątpią w taki przebieg zdarzeń.

Chińscy medycy przekonują, że szybkie spożycie Coca-Coli przez 22-latka doprowadziło do śmiertelnego nagromadzenia się gazu w jego ciele, co miało pozbawić wątrobę tlenu i ostatecznie zabić mężczyznę.

Jak podkreśla angielski Daily Mail, już pierwsze testy przeprowadzone na mężczyźnie przez lekarzy wykazały kilka niepokojących objawów.

Mężczyzna, który nigdy nie skarżył się na problemy zdrowotne, miał podwyższone tętno, niskie ciśnienie krwi i szybko oddychał. Kolejne badania wykazały, że miał pneumatozę, zbyt dużą obecność gazu w ścianie jelita i żyle wrotnej.

To nie koniec. Miał także niedokrwienie wątroby, zwane również "wątrobą szokową". Jest to rodzaj urazu spowodowanego niskim dopływem tlenu do narządu, co według lekarzy było związane z obecnością gazu w żyle wrotnej.

Lekarze zrobili wszystko, co mogli

Główny lekarz Qiang He powiedział, że personel medyczny natychmiast podjął próbę uwolnienia gazu z układu pokarmowego mężczyzny. 22-latek otrzymał również leki, które miały ochronić jego wątrobę i spróbować ustabilizować inne funkcje organizmu przed dalszymi uszkodzeniami.

Po 12 godzinach badania krwi wykazały, że mężczyzna miał poważne uszkodzenie wątroby. Jego stan uległ dalszemu pogorszeniu i zmarł 18 godzin od momentu pojawieniu się w szpitalu.

Co na to brytyjscy lekarze? Twierdzą, że to naprawdę bardzo mało prawdopodobne

Profesor Nathan Davies, lekarz i biochemik z University College London podał w wątpliwość diagnozę chińskich lekarzy. W rozmowie z Daily Mail stwierdził, że podobna sytuacja raczej nie mogła mieć miejsca.

Ryzyko, że wypicie 1,5 litra lub nieco ponad 3 litrów zwykłego napoju bezalkoholowego będzie śmiertelne, jest bardzo, bardzo mało prawdopodobne - mówi prof. Davies.

Stwierdził, że to nie napój spowodował tego typu stan rzeczy, a wcześniejsza choroba organizmu. Prof. Davies uważa, że mężczyzna mógł mieć w organizmie bakterię, która wytwarza specyficzne toksyny, zaburzające prawidłowe funkcjonowanie narządów - w tym m.in. zakłóca odprowadzanie gazów z jelit czy wątroby.

Choroba ta wywołuje bardzo zbliżone objawy do tych, jakich doznał przed śmiercią 22-latek po wypiciu coca-coli. Dodał, że jest bardzo, bardzo mało prawdopodobne, aby śmierć u kogokolwiek mogła nastąpić z powodu wypicia jakiegokolwiek napoju bezalkoholowego, a ewentualne konsekwencje zbyt częstego picia, np. coca-coli, mogą się pojawić, ale w długim okresie czasu, nie w przeciągu kilku minut czy godzin. Dotyczą one głównie próchnicy zębów.

Zobacz także: Stan wyjątkowy. Były szef MSWiA deklaruje
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(182)
Jan Nowak
10 miesięcy temu
Drink water!
bieda z nędzą
10 miesięcy temu
O jej, to cocacola zabija? Nikt nie zechce jej pić. Producent tego nie przeżyje i zbankrutuje.
Ość
10 miesięcy temu
To jak ze szczepionką na cowid - wszystko, tylko nie ona jest przyczyną zgonu lub choroby.
Ość
10 miesięcy temu
To jak ze szczepionką na cowid - wszystko, tylko nie ona jest przyczyną zgonu lub choroby.
Ość
10 miesięcy temu
To jak ze szczepionką na cowid - wszystko, tylko nie ona jest przyczyną zgonu lub choroby.
Ecik
10 miesięcy temu
od 20 lat wypijam minimum 2 litry coli dziennie, a są dni że wypijam 6 litrów. mogę się zmierzyć na morfologię z każdym miłośnikiem zdrowego żywienia
Krzysiek
11 miesięcy temu
Sąsiad babci kuzynki mojej dentystki wjechał windą na ósme piętro i następnego dnia utonął. To był sarkazm. Kiedyś WP trzymała jeszcze jakiś poziom. Ale od jakiegoś czasu większość "artykułów" jest po prostu żenująca. O tytułach nie wspomnę. Zrobicie coś z tym w końcu, czy po prostu równacie do poziomu ogółu społeczeństwa tego kraju?
XXX
11 miesięcy temu
" jak twierdzą chińscy badacze, lecz ukryta choroba, która przypadkiem ujawniła się po wypiciu napoju, uważają brytyjscy lekarze." hehehehehe brytyjscy chińczycy
ostrzeżenie
11 miesięcy temu
Nie piję coli od miesięcy, choć piłem ją codziennie przez 2 lata. Stopniowo wracam do zdrowia - spustoszenie jakie powoduje ten napój w organiźmie dostrzega się gdy jest już źle (bóle brzucha, kosci, stawów). I nie wkręcajcie sobie, że to nie uzależnia. Miałem taki moment, że nie mogłem wypić wody, a szedłem do sklepu po kolę.
Bres
11 miesięcy temu
Profeeeesuuur Davies pitoli jak to angole. Badania przeprowadzane w USA przed 2000 r. potwierdzily fakt ze picie napoi typu pepsi czy cola codziennie przez 2 lata w ilosci 2 l. powoduja cukrzyce. A ta jest choroba smiertelna, w krotszym lub dluzszym czasie w zaleznosci od typu (1 lub 2) Stad spadek spozycia i zmiany receptur by go powstrzymac
pokolenie JP2
11 miesięcy temu
Artykuł o 1.5m litra wypitej coli siedzi w ramówce biznesowe już chyba ponad tydzień.
jackk
11 miesięcy temu
Zwykła cola może zaszkodzić, ale rozcieńczona alkoholem nigdy.
oobe503
11 miesięcy temu
Ja potrafiłem wypić 2 litry coca- coli na raz i żyje
Heh
11 miesięcy temu
Ja myślę, że to jednak był covid..hehehe ;>
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić