Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JKM
|

Wypracowywał regularne zyski. Nie żyje chomik handlujący kryptowalutami

8
Podziel się

Światową sławę Pan Goxx zdobył dzięki handlowaniu kryptowalutami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że był chomikiem. Zwierzę regularnie przynosiło swoim właścicielom zyski. Teraz poinformowano o jego śmierci.

Wypracowywał regularne zyski. Nie żyje chomik handlujący kryptowalutami
Nie żyje Pan Goxx, chomik handlujący kryptowalutami (Twitter)
bFdNOCSZ

Kryptowaluty, podobnie jak inne aktywa, można kupować i sprzedawać na giełdzie. Na niecodzienny eksperyment zdecydowali się dwaj Niemcy. Postanowili, że decyzje inwestycyjne podejmował będzie za nich chomik. Pomysł bardzo spodobał się internautom. Ku rozpaczy właścicieli zwierzę zmarło 22 listopada.

bFdNOCTb

Chomik inwestor. Zarabiał na kryptowalutach

Pan Goxx, bo tak nazywał się chomik, najprawdopodobniej podejmował wszystkie decyzje nieświadomie. Jego poczynania można było śledzić w mediach społecznościowych. Chomik na przestrzeni ostatniego kwartału wypracował zysk na poziomie 20 proc.

Właściciele zwierzaka chcieli w ten sposób udowodnić przypadkowość sukcesu branży cyfrowych walut. Zaznaczali przy każdym wpisie, że zachowania chomika nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne.

bFdNOCTh

Chomik lepszy niż Warren Buffet. "Podejmował mądrzejsze decyzje, niż ludzie"

Losy Pana Goxxa śledziło w sieci ponad 18 tys. użytkowników. Jego właściciele zbudowali mu nawet specjalną klatkę handlową. Za każdym razem, gdy chomik przebiegał przez tunel, podłączona do niego elektronika kończyła odpowiednią transakcję.

Chomik "wybierał" waluty przy pomocy kołowrotka, nazywanego "kołem intencji". W swoim biurze w trocinach mógł podejmować decyzję o zakupie lub sprzedaży konkretnych aktywów.

bFdNOCTi

Zwierzę rozpoczęło inwestowanie 12 czerwca 2021 roku. Do 22 listopada wypracowało 19,7 proc. zysku, co przełożyło się na 98 euro (ok. 460 zł). Serwis Protos podaje, że wyniki finansowe chomika były lepsze niż przedsiębiorstwa Berkshire Hathaway kierowanego przez Warrena Buffeta.

Żartowaliśmy, że nasz chomik byłby w stanie podejmować mądrzejsze decyzje inwestycyjne niż my, ludzie – powiedzieli w rozmowie z BBC
bFdNOCTj

Obejrzyj także: Popek urządzi pogrzeb chomika córki na Instagramie. "Przygotuję ją na dobre i na złe"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdNOCTC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
KRÓL
2 miesiące temu
Kiedy szefem giełdy zostanie np.królik?
WIR
2 miesiące temu
W jakim obrządku będzie pogrzeb?
CKS
2 miesiące temu
W NORMALNYM ŚWIECIE POWINNI SIĘ WSZYSCY, KTÓRZY NA TEN STAN PIZWOLILI I OGLADAJĄCY, LECZYĆ I OCZYSZCZAĆ SUMIENIE. NIGDY NIE POWINNI MIEĆ KONTAKTU ZE ZWIERZETAMI I ZAWIESZONE PRAWA OBYWATELSKIE NA 10 LAT ZA HANDEL W BOŻYM DOMU, A ZWIERZĘTA NIE POWINNY ŻYĆ W NIEWOLI = MAM W GŁOWIE CAŁĄ LISTĘ = PRAWO PRAWDZIWE - KU NORMALNOŚCI= CÓRKA KRÓLA SALOMONA. ZAPRASZAM SERDECZNIE DO KRAINY NORMALNOŚCI I CZYSTEGO SUMIENIA.
bFdNOCTD
Wuj Tomasz
2 miesiące temu
Takiego społeczeństwa nam trzeba. Mądrzy, roztropni, poważni ludzie. Nie zdziwiłbym się gdyby zarządzali wielomiliardowym funduszem powierniczym. Chomik na prezydenta!
Lek. wet.
2 miesiące temu
Zaszczepili biedaka...
Zippo
2 miesiące temu
Skoro chomiki wygrywaja na gieldzie crypto to pora sie zwijac
Kasia
2 miesiące temu
Szkoda słodki mądry zwierzaczek ale chomiki niestety nie żyją dlugo
Michursky
2 miesiące temu
Już nawet o zgonach chomików piszą, aby tylko o śmierci
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić