Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Zobaczyła to w spożywczaku. Nie wytrzymała. Chwyciła za telefon

201
Podziel się:

Drożyzna stała się bardzo dotkliwym problemem dla większości społeczeństwa, a końca wzrostu cen niestety nie widać. Pani Małgorzata pokazała, ile trzeba obecnie zapłacić za kostkę smalcu. Jeszcze do niedawna tyle płaciliśmy za masło. "Co tydzień w sklepie nowe ceny. Strach robić zakupy" - komentuje kobieta.

Zobaczyła to w spożywczaku. Nie wytrzymała. Chwyciła za telefon
Cena smalcu poszybowała w górę (@mfirko, Twitter)

Polacy łapią się za głowy, spoglądając na ceny rozmaitych produktów w sklepach. Według Głównego Urzędu Statystycznego inflacja w sierpniu br. wyniosła 16,1 proc. rok do roku, a w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosła o 0,8 proc. To najwyższy wskaźnik inflacyjny od marca 1997 r., kiedy to wynosiła 16,6 proc.

Jak podaje GUS szczególnie szybko w górę idą ceny żywności i napojów (17,5 proc. r/r), koszty utrzymania mieszkania i rachunki za energię (27,4 proc.) oraz transport – 19,5 proc. Taki odczyt świadczy o tym, że tempo wzrostu cen jeszcze przyspiesza.

Eksperci nie mają dobrych prognoz. Zdaniem analityków w kolejnych miesiącach czekają nas dalsze podwyżki cen żywności. Musimy się przygotować, że więcej będziemy płacić m.in. za pieczywo, oleje, masło i nabiał. Ma to związek z rosnącymi cenami energii i surowców.

Zobaczyła cenę smalcu. Nie wierzyła własnym oczom

Pani Małgorzata wybrała się ostatnio na zakupy. Gdy spojrzała na cenę kostki smalcu od razu wyciągnęła telefon, by zrobić zdjęcie. Internautka nie kryje szoku.

Smalec - nowa dostawa i nowa cena z 3,59 zł na 4,99 zł Takie ceny tylko PiS potrafi zaserwować - sugeruje pani Magorzata publikując na Twitterze zdjęcie ze sklepu.

Widać, że codzienne zakupy wywołują w Polakach duże emocje. "A daj spokój, ja już nie wiem, na czym mogłabym przyoszczędzić" - skomentowała post pani Małgorzaty inna użytkowniczka Twittera - pani Agnieszka.

Na niczym. Co tydzień w sklepie nowe ceny. Strach robić zakupy - stwierdziała autorka wpisu.

"Żebyś wiedziała. Człowiek już durnieje. Dziś ucieszyłam się, że była promocja Ramy z 10 na 8 zł" - dodała pani Agnieszka.

Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(201)
lima
miesiąc temu
chcielismy wolny rynek to go mamy
Jadwiga
2 miesiące temu
Rządzący kłamią i nas okradają. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych. Brednie. A co mają robic Ci, co nie stać ich na życie? Nie są ranieni? Są zab ijani
Witek pracuś.
2 miesiące temu
Co masz zjeść dziś zjedz jutro co masz zrobić jutro zrób dziś wtedy będzie ok. Ja tak robię i żaden POPIS mi nie straszny . do roboty płaczki każdy jest kowalem własnego losu.
Bolo
2 miesiące temu
A ciemny lud chwali PiS aby do wiosny będą młode mirabelki,szczaw...itp.
Halcia
2 miesiące temu
Co za tragedia "chwyciła za telefon" i tak co drugi art zatkaj dziura
Babcia Frani...
2 miesiące temu
Ludzie,po co łazi jeden z drugim po sklepach i durnoty wypisuje.Nie siejcie paniki a co za darmo ma być??? Wiecznie niezadowoleni w każdej chwilu pieprznie bomba i nie zdążysz zjeść smalcu.
Przygoda z ...
2 miesiące temu
czy już kartki na żywność drukują
Wasz kochany ...
2 miesiące temu
Spokojnie, bo jeszcze żyła pęknie.Będzie płacić więcej, a my będzie pić szampana i żreć za wasze.Jesteście naszymi niewolnikami
Edek 50
2 miesiące temu
A kiedy PiS kartki wprowadzi
kwadratowe ja...
2 miesiące temu
Tak to Kaczyński ustalił cenę smalcu!
antykretyn
2 miesiące temu
Jasne. To Pis ustala cenę smalcu. Myślę, że osobiście to prezes.
Ddd
2 miesiące temu
Poprostu Sokołów zbanować z naszych zakupów to się nauczą
elmi
2 miesiące temu
A po co smalec? Chyba tylko do omaszczenia ryzu.
elmi
2 miesiące temu
Wczoraj wpadlem na genialny pomysl. Tona wegla kosztuje (jesli w ogole jest) 4 tys. zl. Miesiecznie zuzywam okolo 1 tony w sezonie grzewczym. Do tego dochodza koszty pradu, wody, benzyny, wyzywienia. Razem to 6 tysiecy miesiecznie. Wczasy w turcji kosztuja 3- 4 tys za 2 tygodnie. Wychodzi na to, ze taniej mi wyjdzie wyjezdzac na zime na wczasy all inclusive w Turcji, niz przezimowac w Polsce. Oplaca mi sie wziac urlop bezplatny na zime i wyjechac na 3 miesiace. Nie oplaca sie w tym okresie pracowac, bo i tak wszystko co zarobie pojdzie na opal, prad i jedzenie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić