aktualizacja 

Dożywocie dla aktora z "Riverdale". Ryan Grantham zabił własną matkę

77

Kanadyjski aktor Ryan Grantham, znany z roli Jefferya Augustine'a w popularnym serialu Netliksa "Riverdale", został skazany na dożywocie za zabicie własnej matki. Do morderstwa doszło w 2020 roku.

Dożywocie dla aktora z "Riverdale". Ryan Grantham zabił własną matkę
Grał w Riverdale. Został skazany na dożywocie (Twitter, Riverdale)

24-letni aktor został skazany w środę w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie przez Sąd Najwyższy, około 6 miesięcy po przyznaniu się do zarzutu morderstwa drugiego stopnia w związku ze śmiercią swojej mamy. Sędzia Kathleen Ker, która orzekała w tej sprawie, opisała całe wydarzenie jako bolesne, tragiczne i mocno wstrząsające.

Dramat rozegrał się 31 marca 2020 roku. Ryan Grantham strzelił swojej matce, 64-letniej Barbarze Waite, w tył głowy, gdy ta grała na pianinie. Jak później zeznał, zabił ją, żeby nie była świadkiem tego, co zamierzał zrobić później. A zamierzał dokonać drugiego morderstwa.

Następnego dnia załadował do samochodu broń, amunicję i koktajle Mołotowa. Portal TMZ informuje, że jego drugą ofiarą miał być premier Kanady Justin Trudeau.

Ostatecznie w trakcie jazdy Grantham miał się rozmyślić - zamiast do domu kanadyjskiego premiera pojechał na komisariat w Vancouver, gdzie oddał się w ręce policji. Został aresztowany, a funkcjonariusze zabezpieczyli należącą do niego broń. Tego samego dnia siostra Granthama, Lisa, znalazła w domu ciało matki.

Dożywocie dla aktora "Riverdale"

Podczas procesu w Kanadzie na sali sądowej odtworzone zostało nagranie, na którym aktor przyznał się do zabójstwa i pokazał ciało zastrzelonej przez siebie matki. Wideo zostało nagrane kilka godzin po zbrodni.

Grantham przyznał się do popełnienia morderstwa drugiego stopnia, które wedle kanadyjskiego prawa wiąże się z dożywotnim pozbawieniem wolności. Aktor będzie mógł ubiegać się o wyjście na wolność dopiero po 14 latach.

Serial "Riverdale" swój debiut miał w 2017 roku. Jego fabuła oparta jest na serii komiksów wydawnictwa Archie Comics i przedstawia losy grupy nastolatków, którzy stawiają czoła różnym przeciwnościom. W rolach głównych występują m.in. KJ Apa, Lili Reinhart, Cole Sprouse, Madelaine Petsch i Camila Mendes. Ryan Grantham wcielił się w serialu w rolę Jefferya Augustine'a.

Zobacz także: Michał Piróg o Mariannie Schreiber: "Była niewolnicą"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić