oprac. Magdalena Sawicka| 

Już nie udają. W rosyjskiej telewizji otwarcie o cenzurze

Margarita Simonian opowiedziała na antenie o tym, że od lat marzy o całkowitej cenzurze w Rosji. "Tak, bardzo chcę, żeby Rosja była jak Chiny" - przyznała z entuzjazmem.

Już nie udają. W rosyjskiej telewizji otwarcie o cenzurze
Margarita Simonyan powiedziała, o czym myśli od dawna (SOPA Images)

Od momentu napaści Rosji na Ukrainę, kremlowscy propagandyści robią wszystko, aby wśród społeczeństwa szerzyć kompletną dezinformację. Przekaz państwowej telewizji to jednak nie wszystko. Rosjanom ogranicza się, a nawet uniemożliwia, dostęp do zagranicznej prasy, mediów społecznościowych i jakiegokolwiek antyputinowskiego przekazu.

Poczynania kremlowskiej propagandy śledzi Julia Davis - amerykańska producentka filmowa i dziennikarka ukraińskiego pochodzenia, specjalizująca się w tematyce rosyjskich mediów i dezinformacji. Swoimi obserwacjami dzieli się na Twitterze, demaskując kłamstwa dotyczące m.in. wojny w Ukrainie.

Jeden z ostatnich postów dotyczył "carycy rosyjskich mediów" - Margarity Simonian i jej występu w programie Władimira Sołowjowa, nazywanego najważniejszym propagandzistą Kremla.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W trakcie rozmowy o zachodnich mediach, nazwanych przez jednego z gości "globalną dobrze zorganizowaną machiną informacyjną, która pracuje przeciwko nam", Simonian przyznała, że marzy o powrocie cenzury.

Będzie, dopóki nie wprowadzisz cenzury. Powtarzam to od 10 lat. Dopóki wszystkiego nie zamkniemy, nie zakażemy i nie zastąpimy swoimi odpowiednikami. Nic nie możesz zrobić Youtubowi, jeśli go po prostu nie zablokujesz - powiedziała naczela Russia Today.

- Żyliśmy w tym naiwnym przekonaniu przez ostatnie 30 lat - ciągnęła. - Ktoś mógłby powiedzieć: "Co masz na myśli? Chcesz, żebyśmy byli drugimi Chinami?". Tak, bardzo chcę, żeby Rosja była jak Chiny. Marzę, o tym, żebyśmy byli, jak Chiny! - mówiła dziennikarka.

Zobacz także: Polskie gwiazdy angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Dają przykład innym
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić