"Milionerzy". Kłopotliwe pytanie o Maastricht. Zobacz, czy znasz odpowiedź

1

Poczynaniami uczestników programu "Milionerzy" emocjonuje się mnóstwo osób. W tym popularnym show nie brakuje trudnych zagadek. W 468. odcinku przekonała się o tym pani Natalia.

"Milionerzy". Kłopotliwe pytanie o Maastricht. Zobacz, czy znasz odpowiedź
Hubert Urbański, "Milionerzy" (AKPA)

Pani Natalia walkę o milion stoczyła w 468. odcinku "Milionerów". W pewnym momencie usłyszała bardzo kłopotliwe dla niej pytanie.

Miłośnicy historii i geografii pewnie nie mieliby z nim żadnego problemu. Chodziło bowiem o miasto, w którym podpisany został traktat założycielski Unii Europejskiej.

"Milionerzy". Gdzie jest Maastricht, miasto, w którym w latach 90. ubiegłego wieku podpisano traktat, który dał początek Unii Europejskiej?

  • A. W Belgii
  • B. W Holandii
  • C. W Niemczech
  • D. We Francji

Pierwszym skojarzeniem uczestniczki były Niemcy. Pani Natalia nie chciała jednak ryzykować i postanowiła skorzystać z koła ratunkowego - o wsparcie poprosiła publiczność.

Aż 72 proc. ankietowanych wskazało wariant "B". Zawodniczka uznała, że zaufa publiczności i poprosiła o zaznaczenie Holandii. To oczywiście poprawna odpowiedź na pytanie za 20 tysięcy złotych.

Maastricht leży w Holandii, ale znajduje się bardzo blisko granicy z Belgią, co mogło niektórych zmylić. Kierunek niemiecki, a więc pierwsza myśl pani Natalii, była w tym przypadku totalnie nietrafiona.

Zobacz także: Małgorzata Rozenek zachwycona programem 500+
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić