oprac. Jakub Zagalski| 
aktualizacja 

Nie żyje gwiazda amerykańskiego "Idola". Miała 42 lata

8

Nikki McKibbin przez lata walczyła z uzależnieniem od kokainy i alkoholu, ale jej śmierć nie miała związku ze wspomnianymi nałogami. Do szpitala trafiła 28 października, ale po czterech dniach lekarze odłączyli ją od respiratora.

Nie żyje gwiazda amerykańskiego "Idola". Miała 42 lata
Nikki McKibbin zmarła 1 listopada (Getty Images)

Kilka dni temu u Nikki McKibbin wykryto tętniaka mózgu. Lekarze do końca walczyli o jej życie, ale 1 listopada musieli podpisać akt zgonu. McKibbin była zarejestrowana jako dawca narządów. O śmierci piosenkarki poinformował jej mąż w mediach społecznościowych. McKibbin osierociła syna, który w grudniu skończy 23 lata.

Nikki McKibbin miała niesamowity talent i jesteśmy głęboko zasmuceni informacją o jej śmierci. Była częścią rodziny 'Amerykańskiego Idola' i naprawdę będziemy za nią tęsknić. Nasze modlitwy dedykujemy jej rodzinie i przyjaciołom w tym trudnym czasie – napisano na Twitterze na oficjalnym profilu "American Idol".

Oni odeszli w 2020 roku

McKibbin brała udział w pierwszej edycji programu w 2002 r. Doszła do finału, gdzie musiała się zmierzyć z Justinem Guarinim i Kelly Clarkson. Przed "Idolem" próbowała swoich sił w "Popstars", ale dopiero jako finalistka konkurencyjnego talent show miała szansę zrobić wielką karierę. Z nagraniem płyty się jednak nie spieszyła.

Pierwszy krążek "Unleashed" ukazał się dopiero 5 lat po zakończeniu programu. W 2012 r. wyszła jej EP-ka "Psychotrip". McKibbin brała później udział w różnych programach i projektach muzycznych, ale cały czas zmagała się z uzależnieniem od kokainy i alkoholu.

Nikki McKibbin w "Idolu" w 2002 r.:

W nałóg wpadła po śmierci mamy. Przyjmowała antydepresanty, które mieszała z alkoholem, czym uszkodziła sobie wątrobę. W 2008 r. wyznała, że była w przeszłości wykorzystywana seksualnie, a w jej rodzinie dochodziło do przemocy. W 2014 r. jej syn brał udział w castingach do "Idola", ale bez powodzenia. W ostatnich latach głównym zajęciem McKibbin było udzielanie lekcji śpiewu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić