Nowy film Disneya. Akcja rozegra się w Polsce

25

Według najnowszych doniesień Disney pracuje nad filmem, którego akcja rozegra się w Polsce. Będzie to także pierwszy film Disneya oparty na scenariuszu Polaków.

Nowy film Disneya. Akcja rozegra się w Polsce
Nowy film Disneya rozegra się w Polsce. (Unsplash.com)

Jak informuje "Dziennik Bałtycki", akcja najnowszego filmu Disneya będzie rozrywać się w Polsce. O produkcji opowiedział scenarzysta Mirosław Piepka, ktory był członkiem jury na tegorocznym Festiwalu Filmów Kaszubskich.

Film Disneya w Polsce

Piepka powiedział, że na prośbę wytwórni Walt Disney Company stworzył scenariusz filmu animowanego. Akcja będzie rozgrywać się na Helu w XV wieku.

Czytaj także: Klaudia el Dursi pokazała partnera. Ależ oni się dobrali!

W lutym ubiegłego roku otrzymałem telefon od Walt Disney Company z propozycją napisania scenariusza do fabularnego animowanego filmu kinowego. Paradoksalnie, to pandemia pozwoliła mi na to, że kiedy byliśmy wszyscy pozamykani, mogłem się całkowicie zająć tym projektem. Współproducentem jest Trefl Film - powiedział.

Scenariusz jest już przygotowany. Disney już go zaakceptował, a za kilka tygodni ruszy produkcja filmu. Zdjęcia będą miały miejsce w Polsce, na wybrzeżu.

Reżyserem będzie Filip Bajon, który już pracował z Piepką. Mirosław Piepka jest znany z filmów "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł", "Kamerdyner", "Układ zamknięty".

Zobacz także: Wakacje za granicą tańsze niż w Polsce. "Państwo nie powinno ingerować w poziom cen"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić